Темою чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбувся в Городоцькому управлінні ГУ ДПС у Львівській області стали зміни, передбачені нормами Закону України від 13.05.2020 року №592- IX «Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників».

На питання додзвонювачів відповідав заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Городоцьке управління ГУ ДПС у Львівській області Максим Козирєв.

Наводимо найбільш актуальні питання, які обговорювались під час заходу.

Питання 1Які суми заборгованості з єдиного внеску підлягають списанню?

Відповідь. Списанню за заявою платника підлягають суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску фізичним особам – підприємцям, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за період 01 січня 2017 року до 03 червня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Питання 2. Хто має право на списання недоїмки з ЄСВ?

Відповідь. Право на списання недоїмки з єдиного внеску мають дві категорії платників:

– фізичні особи – підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування;

– особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Питання 3. Які умови списання недоїмки, штрафів та пені з єдиного внеску?

Відповідь. Скористатись правом на списання заборгованості з єдиного внеску можуть платники податків, якщо за визначений період не отримано дохід від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. Таким платникам  до 31 серпня 2020 року включно  необхідно подати наступні документи:

– державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

– до податкового органу – звітність за 2017-2020 роки, якщо така звітність не подавалась раніше та написати заяву довільної форми про списання заборгованості.

Питання 4. В які терміни списуються суми недоїмки?

Відповідь. Протягом 15 робочих днів після отримання усіх необхідних документів податковий орган проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову. Також, якщо платнику погодили списання заборгованості з єдиного внеску, його не штрафуватимуть за неподання, несвоєчасне подання, звітності з єдиного внеску.