Сьогодні, 30 липня, начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Назарій Брода взяв участь у обговоренні сплати екологічного податку бюджетними установами району на нараді, яку провів перший заступник голови Пустомитівської райдержадміністрації Павло Городечний.

  

Платниками екологічного податку відповідно до Податкового кодексу України є суб’єкти господарювання, юридичні особи, в тому числі і бюджетні установи. Об’єктом та базою оподаткування є зокрема, обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. На здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами видається дозвіл. Звітність з екологічного податку подається щоквартально. При цьому наголосив, що якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації в повному обсязі.
Пустомитівською райдержадміністрацією постійно проводиться робота щодо відпрацювання переліку економічно-активних підприємств, розташованих на території району, з метою визначення необхідності отримання ними дозвільно-погоджувальної документації у сфері екології та природних ресурсів. Крім цього, аналізується сплата екологічного податку підприємствами.
Питання контролю за отриманням дозвільної документації у сфері екології та природних ресурсів економічно активними суб’єктами господарювання і станом наповнення екологічного фонду знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.