З метою забезпечення безпеки людей під час масових святкувань 19 січня Водохрещення та запобігання нещасним випадкам на водних об’єктах району у зимовому періоді 2020 року та зважаючи на масовість зазначеного міроприємства сектор з питань цивільного захисту, мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами пропонує вжити необхідні заходи щодо безпечного святкування і дотримання населенням правил пожежної безпеки, громадського порядку, безпеки на воді.

В місцях організованого проведення свята Водохрещення організатори свята повинні в обов’язковому порядку виконати такі заходи:      

– на водних об’єктах, покритих льодом, влаштувати ополонку для занурення розміром не менше 2×2 м, очистити її від льоду, битий лід обов’язково видалити та проводити періодичну очистку від шуги. По краях ополонки зробити настил із товстих дощок, огородити її по всьому периметру шнуром, або дерев’яними перилами, висотою не менше    1,1 м. Ополонка не повинна мати гострих кромок. В ополонку необхідно опустити трап і завести спусковий кінець;

– обладнати місце для проведення невідкладних заходів при переохолодженні людини, забезпечити чергування медичного працівника під час проведення свята;

– облаштувати на період проведення свята рятувальний пост із зимовими рятувальними засобами (рятувальний шнур довжиною 15-20 м, жердина довжиною 5 – 8 м, рятувальний багор), які потрібні для того щоб своєчасно надати допомогу тим, хто випадково провалиться під лід.

Слід пам’ятати, що надійний лише чистий, не запорошений снігом лід голубого чи білого кольору. Безпечна товщина льоду становить для одного пішохода 5-7 см, для групи людей – не менше 15 см, для масового катання на ковзанах 25 см.

Відповідно до вимог “Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”, всі організатори святкових заходів та власники водних об’єктів несуть персональну відповідальність за охорону життя людей, їх безпеку та забезпечують роботу відомчих рятувальних постів.

 

 

 

 

Сектор з питань цивільного захисту,

мобілізаційної, оборонної роботи

та взаємодії з правоохоронними органами