Існує 2 варіанти оформлення субсидії: зробити це віртуально або звернутися до соцзабезу особисто.
Субсидію можна оформити на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України, на сайті також є можливість ознайомитись із нормативною базою щодо нарахування субсидії, з принципами розрахунку субсидії та перевірити інформацію про вже призначену субсидію та її розмір в єдиному державному реєстрі отримувачів (даний реєстри публічний і не потребує реєстрації).

  

Для оформлення субсидії на зазначеному сайті слід обрати опцію «оформлення субсидії онлайн», потім натиснути на спосіб реєстрації: «Подача документів у електронному вигляді», «Вхід до системи за допомогою ідентифікації ЕЦП» або «Вхід у систему за допомогою BankID».
Якщо ви бажаєте ви можете подати документи для оформлення субсидії особисто:
1)зверніться до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання або виконайте віртуальний запит – отримати соціальну допомогу для квартплати від держави цілком реально; 2)напишіть заяву про необхідність отримувати субсидування з оплати житлових послуг. При особистому зверненні до соцзабезу вам видадуть бланк заповнення заяви, щоб ви могли оформити його; 3) заповніть декларацію про доходи. Врахуйте, що із 2018-го року вона включає нові умови; 4) надайте заяву та декларацію співробітникові вищевказаного відомства.
У разі оренди квадратних метрів доведеться також укласти договір про винаймання квартири або приватного будинку. Протягом десяти днів із моменту подачі заяви та декларації відомство перевірить надану споживачем інформацію через Пенсійний фонд, фіскальну службу тощо на факт підтвердження достовірності інформації.
Субсидована допомога нараховується у разі, якщо все відповідає дійсності, і оплата сім’ї по комунальним платежам за житло перевищує розмір обов’язкового відсотка платежу в межах встановлених норм споживання та із урахуванням пільг. Розрахунки проводяться індивідуально – вони залежать від сукупного доходу сім’ї.
Про те, що житлову субсидію наддадуть, заявнику повідомляють по телефону, зазначеному у заяві, або у письмовому вигляді на адресу претендента на компенсацію, або в електронному вигляді. У разі, якщо в державній допомозі буде відмовлено, відповідь заявник все одно отримає.
Право на видачу субсидованої допомоги отримують ті громадяни, витрати яких за комунальні послуги перевищують обов’язковий платіж. Щоб розрахувати його відсоток, потрібно обчислити сукупний дохід членів сім’ї за два квартали, що передують місяцю перед початком субсидії. Нове субсидоване нарахування у 2019 році розраховується за допомогою спецформули: Ро = Кд/Кг х Рг. У ній:
Ро – це сума, яку платять члени сім’ї за ЖКП.
Кд – коефіцієнт доходу сім’ї. Кг – базовий коефіцієнт доходу.
Рг – базова норма сплати за КП.
Припустимо, сім’я складається із двох осіб. Їх сумарний сукупний прибуток за останні півроку склав 66 тис. грн. Сума щомісячної квартплати, яку необхідно платити, залежить від житлової площі. У даному випадку візьмемо умовні 2 тис. 850 грн.
Сім’я претендує на отримання субсидованої допомоги. Ви можете подивитися порядок її розрахунку:
1. 66 тис. грн. розділити на 6 місяців = 11 тис. грн.
2. 11 тис. грн. розділити на 2 осіб = 5 тис. 500 грн. (середній дохід на 1-ну людини в місяць).
3. 5 тис. 500 грн. поділити на 1тис. 853 грн. (за основу взято прожитковий мінімум на квітень місяць 2019 року) – виходить 3.
4. Результат поділити на 2 (базовий коефіцієнт) і помножити на 15% (базова норма розрахунку за квартплату): 3: 2 × 15% = 22,25% – відсоток обов’язкового платежу.
5. Дохід на сім’ю на місяць помножити на отриманий відсоток: 11 тис. грн. × 22,25% = 2 тис. 447 грн. Таким чином нараховано суму обов’язкового платежу.
6. 2 тис. 850 грн. – 2 тис. 447 грн. = 403 грн. (У результаті різниці можна порахувати приблизний результат).
Слід врахувати, що для пенсіонерів субсидію нараховують інакше. Беруть розмір пенсії за місяць, що передує місяцю перед початком субсидування. Наприклад, у листопаді 2019 р. пенсіонерам будуть брати у розрахунок осінньої субсидії розмір пенсії за вересень 2019 р.

Пустомитівське бюро безоплатної правової допомогител.(3230) 4-10-08 м. Пустомити вул. Грушевського, 35