Днями під час проведення засідання «круглого столу» у Городоцькому управлінні ГУ ДПС у Львівській області начальник ДПІ Леся Бронвицька повідомила платникам положення законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).


«Нові зміни щодо РРО не направлені на погіршення правил чи на зміну спрощеної системи оподаткування. Більше того, цими законами по другій групі фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку збільшується ліміт річного обсягу доходу з 1,5 до 2,5 мільйонів гривень – інформувала начальник Городоцької ДПІ.
– Крім того, реєстратори розрахункових операцій не потрібно використовувати спрощенцям І групи (річний дохід яких до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. Тобто торгівля на ринках і побутові послуги не потребуватимуть РРО».
Також, Леся Броневицька звернула увагу на те, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО.
Присутні під час засідання активно цікавилися особливостями змін в законодавстві, задавали питання, отримували роз’яснення.