Африканська чума свиней – одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, що набула поширення в європейських країнах. Після зараження у тварин починається лихоманка, переходить у геморагічний діатез і призводить до некрозу органів. АЧС безпечна для людей, шкода проявляється виключно в економічних втратах.

Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти АЧС наразі неможливе. Африканська чума свиней достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

З метою запобігання занесенню вірусу АЧС на територію свинарських господарств, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області рекомендує вживати наступні заходи:

– обов’язкова ідентифікація усього поголів’я;
– обов’язкова реєстрація потужності оператора ринку в Держпродспоживслужбі за місцем впровадження діяльності;
– робота господарств в «закритому режимі» з дотриманням всіх ветеринарно- санітарних, гігієнічних та медичних вимог;
– уникання кормів тваринного походження в раціонах свиней без попередньої термічної обробки;
– безвигульне утримання свиней;
– обмеження доступу на територію ферм бродячих тварин та сторонніх осіб;
– завезення тварин, продукції тваринного походження та кормів виключно з благополучних територій;
– дотримання ветеринарно- санітарних вимог при переміщенні свиней також необхідно;
– відмова від купівлі свиней у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
– дотримання Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженою Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07 березня 2017 р. № 111.
Лише суворе дотримання зазначених вимог забезпечить можливість уникнути виникнення захворювання та значних економічних збитків. АЧС легше попередити, ніж усувати її наслідки.

Будьте пильними зібравшись купувати чи утримуючи свиней і пам’ятайте, що їх здоров’я – це обов’язок власника тварини! При підозрі на АЧС слід відразу звернутися до спеціаліста ветеринарної медицини.