Під час зустрічі з платниками податків начальник Городоцького управління ГУ ДПС у  Львівській області  Миськів Роман повідомив про те, що з 1 жовтня 2020 року запрацює механізм кешбеку, який передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою.

Штраф за невидачу чека, непроведення операцій через РРО, проведення на неповну суму вартості проданих товарів з 19.04.2020:

збільшено з 1 грн. до 10% від вартості товару/послуги – за перше порушення, за наступне порушення протягом року – 50% (замість 100%).

Крім того, з 1 жовтня 2020 року передбачається застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% від суми при першому порушенні і 150% при кожному наступному) для окремих категорій платників ЄП ІІ-IV груп (без обмеження обсягу доходу за календарний рік), які здійснюють:

  • реалізацію товарів/надання послуг через Інтернет;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;
  • реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується КМУ.

Городоцьке управління ГУ ДПС у  Львівській області  звертає увагу, що загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп почнуть діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу річного доходу платників єдиного податку ІІ групи з 1,5 до 2,5 мільйонів гривень.

“Важливо знати, що вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізичних осіб (не суб’єктів підприємницької діяльності) та платників єдиного податку І групи”, – наголошують у Городоцькому управлінні ГУ ДПС у  Львівській області.