День зубного техніка, відзначається фахівцями і професіоналами цього напряму 25-го липня, порівняно молоде свято.

Він виник на початку 2000-х років і був підтриманий в середовищі поповнення свіжими молодими кадрами штатних зуботехнічних лабораторій. Так співпало, що переважно саме в цей день багато молоді фахівці після закінчення медичних навчальних закладів, коледжів і багатомісячної ординатури заступають на своє перше офіційне робоче місце в якості повноправного дипломованого спеціаліста.

На даний момент зубний технік — окрема професія в сучасній стоматології. Їх часто плутають зі стоматологами або зубними лікарями, але на відміну від них, зубний технік рідко зустрічається з пацієнтами, оскільки ця професія в основному і є чисто технічна. її не рідко порівнюють з професіями годинникаря чи ювеліра. Приміром, у Німеччині, зубні техніки вже не віднесені до медпрацівників, а до фахівців точної механіки і зустріч з пацієнтом в цілому необхідна для більш точної корекції кольору зубних протезів або лагодження знімного протеза, а також для профілактичної заміни матриць аттачменов у бюгельних протезів.

Робота зубного техніка – це практичне виготовлення різних зубних протезів, так і протезів обличчя, щелепно – лицьових і ортодонтичних апаратів, які вже надалі безпосередньо встановлюють пацієнтам самі лікарі стоматологи. У своїй роботі вони використовують знання, досягнення і напрацювання у галузі хімії, фізики, математики, анатомії, комп’ютерного 3-D моделювання, і навіть слюсарну і фрезерне справа, мистецтво гравіювання.