Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН.

Цей день – це можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, а також і нагода до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб. В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, Здорові літні люди надають неоціненну допомогу своїм сім’ям, спільноті та економіці. Профілактика хвороб протягом усього життя є запорукою повноцінного життя в старості. Відмовитись від ризикованих форм поведінки в цілях зміцнення здоров’я майже ніколи не буває пізно. Так, наприклад, для людини, яка кидає курити у віці від 60 до 75 років, ризик передчасної смерті знижується наполовину. Проявів гіпертонічної хвороби та судинних катастроф можливо уникнути, відмовившись від вживання міцних алкогольних напоїв, пива. Помірна регулярна фізична активність сприяє покращенню якості життя, попереджає старчі переломи кісток.
В Україні самотнім не працездатним громадянам передбачені не лише пільги, але і різноманітні соціальні послуги, адже літні люди дуже потребують спілкування, уваги та поваги. У Пустомитівському районі самотніми літніми людьми опікується районний терцентр соціального обслуговування.
В Пустомитівському територіальному центрі соціального обслуговування функціонують такі форми обслуговування:
– відділення соціальної допомоги вдома;
– відділення адресної грошової та натуральної допомоги.
Профілактичні медико-соціальні послуги надає медична сестра, згідно індивідуальних планів соціальну допомогу одиноким надають робітник з ремонту взуття та робітник з комплексного обслуговування та ремонту будівель.
Соціальними робітниками надаються якісні соціальні послуги одиноким непрацездатним громадянам, а саме закупівля продуктів та медикаментів, прибирання житла, оплата комунальних послуг та оформлення субсидій проведення співбесід та інші послуги згідно індивідуального плану. До дня людей похилого віку територіальним центром всім одиноким непрацездатним громадянам роздано 780 продуктових наборів [борошно, макаронні вироби, рис, цукор, чай, олія та маргарин].
Те, як суспільство ставиться до своїх людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до стареньких – запорука і гарантія благополуччя для тих, хто так чи інакше стане на їх місце в наступних роках, не будемо про це забувати!
Міжнародний день людей похилого віку спонукає суспільство ще раз висловити вдячність особам старшого віку за їх внесок у розбудову нашої України.
Територіальний центр соціального обслуговування спільно з керівництвом районної державної адміністрації та районної ради докладатимуть і надалі всіх зусиль щоб громадяни поважного віку нашого району щоденно відчували повагу і туроту, мали гідний рівень життя і не втрачали суспільної активності.
Володимир Томчишин, директор Пустомитівського територіального центру соціального обслуговування