Сьогодні, 8 липня, голова райдержадміністрації Ігор Хрунь спільно з головою Пустомитівської районної ради Галиною Гичкою, провів нараду з головою Щирецької селищної ради об’єднаної територіальної громади (ОТГ) Олегом Василишином та заступником селищного голови з гуманітарних питань Андрієм Нагірним, щодо використання коштів субвенції з державного бюджету, що передбачена для місцевих бюджетів на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади в рамках проведення реформи децентралізації та питання спільного утримання окремих закладів соціальної сфери.

    

Очільник району наголосив, що спеціалісти райдержадміністрації постійно надають і надалі надаватимуть консультативну допомогу у будь-яких питаннях, що стосуються освоєння коштів на розвиток інфраструктури. Посадовець підкреслив, що кошти, які не будуть використані, фактично будуть втрачені, адже вони будуть повернуті до держбюджету.

Нагадаємо, однією із головних реформ держави є реформа децентралізації, яка була розпочата в 2014 році, складовою якої є реформа місцевого самоврядування. Необхідно зрозуміти керівникам об’єднаних громад, що в умовах децентралізації саме на ОТГ покладено вирішення значної частки соціальних питань, зокрема питання освіти, охорони здоров’я, соціального захисту тощо. За законом новостворені територіальні громади отримали широкі повноваження, спрямовані на реалізацію безпосередньо соціальної функції, але існує низка проблемних питань, що перешкоджають громадам ефективно виконувати свої повноваження. Головне пам’ятати, що завдання ОТГ — дійти до кожної людини, не залишити її без уваги, своєчасно допомогти.