З початку 2020 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи  та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки. 

         Оскільки  форма податкової декларації зазнала змін,  що були внесені  наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», спеціалісти Центру обслуговування  платників Городоцького  управління   ГУ ДПС у Львівській області  надають консультативну  допомогу фізичним особам-підприємцям, самозайнятим особам та громадянам з питань  правильності заповнення податкової звітності.

          Зауважимо, що  нова форма податкової декларації відрізняється від діючої деякими особливостями, зокрема:

– рядок 8 декларації «Категорія платника» доповнено новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;

– розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;

– cуми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до цивільно – правового характеру роботи фізособами – платниками єдиного податку четвертої групи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, їх отримувач зобов’язаний включити до доходів у річній податкової декларації за звітний рік та самостійно сплатити з них податки та збори. Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації передбачили окремий рядок 10.2 для відображення вищенаведених доходів;

– cуми податку, нараховані податковим агентом із доходів за здавання фізособами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, сплачує такий податковий агент до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

           Звертаємо увагу, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається за 2019 рік не пізніше 30 квітня 2020 року.

           Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

           Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації.  

Податкова декларація подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків,  в один із таких способів (за вибором):

– особисто, або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».