Сьогодні 26 день народження міг би відсвяткувати український патріот та революціонер Сергій Нігоян, який першим віддав своє життя під час Революції гідності.

Сергій Нігоян народився в селі Березнуватівці, що на Дніпропетровщині. Його батьки втекли з Вірменії, рятуючись від бойових дій у Нагірному Карабасі.

В юності хлопець займався карате, тому у 2011 році вступив до Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання. Хотів стати вчителем фізкультури.

Попри те, що Нігоян зростав в русифікованому місті, він принципово розмовляв українською та був щирим партіотом України та Вірменії.

З перших днів ще Євромайдану приїхав на протести до Києва, не повідомивши батьків. Під час Революції гідності був одним з охоронців Майдану, ділив намет з протестувальниками з Прикарпаття та Галичини. Нігоян не підтримував жодну політичну партію, тому що “зрозумів, що повинен бути за Майдан”.

Загинув 22 січня 2014 року від поранення спричиненого свинцевою картеччю під час подій біля стадіону “Динамо” на Грушевського. Сергія було застрелено близько шостої години ранку, в момент, коли ще тривало перемир’я між мітингувальниками та “Беркутом”. Він став першої жертвою Революції гідності.

“Колись вірменин Параджанов зняв фільм, який став символом українців. Сьогодні вірменин Нігоян віддав життя, яке стало символом України”, – відреагував на смерть Нігоян рок-музикант Святослав Вакарчук.

26 січня Сергія Нігояна поховали на сільському кладовищі його рідної Березнуватівки. До невеликого віддаленого села провести Нігояна в останню путь зібралося понад 2000 людей. Похоронне богослужіння в сільському будинку культури очолили голова Вірменської апостольської церкви в Україні архієпископ Григоріс Буніатян та митрополит Московсько-Богородський УПЦ (КП) Адріан (Старина). Труну опустили в могилу під гімн України…