19 лютого 2020 року начальник відділу економічного розвитку, інфраструктури, енергетики та інформаційної діяльності Пустомитівської районної державної адміністрації Іван Голець взяв участь у селекторній нараді на тему: «Програми підтримки АПК 2020» яку проводило Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.


Участь у нараді взяли заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко, представники від райдержадміністрацій, дорадчих служб та сільськогосподарських підприємств.
Заступник Міністра Тарас Висоцький анонсував програми підтримки сільськогосподарських виробників на 2020 рік.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову, якою визначаються напрями підтримки аграріїв у 2020 році за програмою 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Для реалізації цієї програми у Державному бюджеті закладено 4,2 млрд грн. Постановою передбачено такі напрями:
– державну підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції;
– фінансову підтримку розвитку фермерських господарств;
часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
– фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;
– фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства;
– надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Напрям «здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам для купівлі землі сільськогосподарського призначення» буде додано до програми підтримки сільгоспвиробників після схвалення народними депутатами законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.
Визначення скільки коштів на який напрямок буде спрямовано з передбачених 4,2 млрд. грн. відбудеться відповідно до внутрішнього наказу Мінекономіки.
Порядки використання коштів за цими напрямами будуть затверджені до кінця лютого 2020 року.
Крім цього, ведеться робота над розробкою програм підтримки АПК на 2021-2023 роки, що дозволить сільськогосподарським підприємствам зрозуміти на яку підтримку їм можна розраховувати в найближчі 3 роки. Ці програми Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України планує представити на початку липня 2020 року.