5 лютого начальник відділу економічного розвитку, інфраструктури, енергетики та інформаційної діяльності Пустомитівської райдержадміністрації Іван Голець прийняв участь у селекторній нараді з актуальних питань агропромислового розвитку, яку проводило  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Участь у нараді від Львівщини прийняла директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська, а також представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області, райдержадміністрацій, керівники та землевпорядники місцевих рад, представники агроформувань області, науковці.

Серед розглянутих питань – план та інструменти перевірок землекористування, стан проходження земельної реформи в Україні.

Зокрема детально зупинились на методології використання часових рядів супутникових даних та використанні супутникових даних для побудови карти класифікації (посівів) сільськогосподарських культур. Саме за допомогою карти класифікації з метою прийняття правильних управлінських рішень є можливість проводити різнопланові моніторинги, зокрема: змін в структурі посівної площі (сівозміни), виявлення ділянок вирубки лісів, контроль за несанкціонованим будівництвом, моніторинг небезпечних природних явищ, а найголовніше, що кожен орган місцевого самоврядування має можливість отримати наземні дані щодо незареєстрованих сільськогосподарських земель, а також виявити самовільно зайняті земельні ділянки.

Відтак, Управлінням з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Львівській області заплановано на І кв. 2020 року здійснення заходів контролю 37-ми ділянок, які були включені в плани з використанням дистанційного зондування земель, станом на 05.02.2020 р. – здійснено 4 перевірки та виявлено 5 порушень, до кінця І кварталу 2020 року будуть здійснені всі перевірки по всіх запланованих заходах державного контролю.