Сьогодні, 15 серпня, в райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Павла Городечного відбулось засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати.

      

Варто зауважити, що завданням комісії є запобігання проявам «тіньової» зайнятості, підвищення відповідальності роботодавців за використання праці та соціальний захист найманих працівників, координація дій місцевих органів влади та громадськості щодо забезпечення детінізації виплати заробітної плати, протидії корупції, організованій злочинності та тіньовій економіці.
На засідання комісії запрошувалися керівники установ і підприємств різної форми власності, які допускають порушення законодавства в частині оплати праці найманих працівників: несвоєчасна її виплата чи виплата зарплати, нижче мінімальної, невідповідність обсягів виконаної роботи з кількістю задіяних працівників тощо. З керівниками проводилася роз’яснювальна робота з метою попередження негативних наслідків порушень законодавства в разі їх виявлення відповідними органами.
Павло Городечний підкреслив, що легалізація заробітної плати та детінізація доходів населення є надзвичайно актуальними, бо саме від страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачені внески, залежить рівень соціального та пенсійного захисту громадян. Крім цього, посадовець вкотре нагадав, що питання детінізації заробітної плати, легалізації робочих місць та виплати заробітної плати у розмірі меншому за передбачений законодавством рівень перебувають на постійному контролі районної влади.
За результатами засідання членам комісії з питань детінізації виплати заробітної плати дані відповідні доручення, а запрошених керівників та підприємців зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.