Українці з жахом вдивляються на стовпчики термометрів, бо червнева спека давно вже перевалила за 30+ градусів. А це великий ризик – від перегрівання на сонці до теплових травм.

Засмага – це ознака захисту шкіри від ультрафіолетового випромінювання. Адже ультрафіолет буквально сушить шкіру і може активувати герпесвірус. Тож даємо вам кілька порад, як піклуватися про шкіру в спеку та як рятуватися від сонця, ось кілька з них:

– Сонцезахисний крем варто наносити на шкіру щоразу, як виходите на вулицю, а не тільки, коли засмагаєте.
– Щоби зменшити запалення шкіри та позбавитись болю, не обробляйте уражену шкіру жодними кремами, пінами, оліями чи жирними речовинами, зокрема сметаною.
– У таку спеку краще пити воду, тож постійно носіть свою пляшечку з водою.
– Не вживайте алкоголь, бо він спричиняє зневоднення. Через це стає ще спекотніше, а ризик серцевого нападу тимчасово зростає.
– Уникайте у спеку вживання крижаних напоїв і морозива, бо вони не найкраще втамовують спрагу.
– Щоб не перегрітися на сонці, слід відпочивати у затінку.
– Носіть капелюх, легкий одяг із довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів, намагайтеся не знаходитися на вулиці з 11 до 16 години.
– Правильно одягайте дітей. У спеку їм не потрібні шапки, кофтинки й шкарпетки, щоб “не продуло”.
– Не залишайте дітей чи домашніх улюбленців в автомобілі без нагляду. Навіть на пару хвилин – у спеку це дуже небезпечно для життя.
– Під час використання кондиціонеру змінюйте фільтри, слідкуйте за вологістю повітря, уникайте різкого перепаду температур і не сидіть під струменем холодного повітря.
– Сміливо відчиняйте вікна в маршрутках та не бійтесь протягів!!