Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи на честь початку цього дня двох Революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

      

13 листопада 2014 року відповідний указ підписав Президент України Петро Порошенко: «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

      
Близько 100-ста просто небайдужих громадян прийшли вшанувати пам’ять загиблих майданівців, де представник духовенства місцевої конфесії розпочав екуменічну молебень та спільно виконали Державний Гімн України. А представники влади району, поклали квіти до меморіалу Борцям за Волю України.
Варто пам’ятати ті події, що розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, “коктейлів Молотова” і бруківки, яка стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення…