Щороку 14 березня, в Україні з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості відзначається День Українського Добровольця. Це свято прийнято Постановою Верховної Ради України 17.01.2017 року за №1822-VIII «Про встановлення Дня українського добровольця».
В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.


13 березня 2020 року у переддень «Дня Українського добровольця» під керівництвом голови Пустомитівської районної державної адміністрації Андрія Марка спільно з заступником голови Пустомитівської районної ради Іваном Мудрим за участі начальника управління соціального захисту населення Пустомитівської РДА Миколи Степованого, директора Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ганни Дідик відбулася зустріч з Бійцями добровольцями Пустомитівського району. Під час зустрічі обговорювалось одне із найактуальніших питань, це питання щодо виготовлення посвідчення Учасника бойових дій бійцям добровольцям Пустомитівського району.
Станом на 2020 рік, у Пустомитівському району згідно рішення Львівської обласної ради статус бійців добровольців отримали 17 осіб.
Після зустрічі, усім присутнім бійцям добровольцям, керівництвом району було вручено Почесні грамоти, подарункові книги та грошові винагороди.
Ми пишаємося мужнім подвигом та героїзмом бійців добровольців не тільки Пустомитівщини, але й усієї України!!!
СЛАВА УКРАЇНІ!!! ГЕРОЯМ СЛАВА!!!