4 грудня о 12:00 год. у Львівській обласній філармонії відбудеться творчий звіт Пустомитівського району  «ТобіУкраїнопісенний вінок Пустомитівщини»
 
РАЙОННЕ СВЯТО ДУХОВОГО СПІВУ
У районному Народному домі завершилось традиційне районне свято духовного співу «Співаймо Господу нашому, співаймо», яке також було проведено 10 квітня в народних домах сіл Пасіки–Зубрицькі та Лисиничі, організоване відділом культури Пустомитівської райдержадміністрації та районним Народним домом. Свято проводилось з метою відродження духовності і подальшого розвитку духовних традицій вокально-хорового мистецтва, зміцнення християнського виховання дітей та молоді. До духовного співу  були  запрошені священнослужителі, церковні хори та вокальні ансамблі, а також аматорські народні колективи Народних домів на якому  було залучено 28 хорових колективів.
Варто відзначити хорові колективи, а саме: Народна хорова капела «Дзвін» НД с.Звенигород, аматорські хори Народних домів населених пунктів Лисиничі, Годовиця, Підберізці, Ставчани, Милятичі, Сороки-Львівські, хор с.Пасіки-Зубрицькі, хор «Гармонія» церкви Успіння Пресвятої Богородиці с.Лапаївка, церковний вокальний ансамбль смт. Щирець, жіночий вокальний ансамбль «Горожанка» НД с.Шоломинь та ін. Відділ культури райдержадміністрації та районний Народний дім висловлюють щиру вдячність усім, хто брав участь у підготовці та проведенні свята
За запрошеннями на концерт можна звертатись у департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА (відділ мистецтв та розвитку культури каб. 35), контактний телефон: 261-22-27.                                  
alt altП

 

 

Заходи з нагоди 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки

Пустомитівська центральна районна бібліотека разом із товариством «Просвіта» ім. Т. Шевченка провела в районному Народному домі літературномистецький вернісаж «Львівський слід в житті Лесі Українки» до 145-річниці від дня народження поетеси
Ведучіпрацівники ЦРБ Галина Васечко та Олена Задорожна розповіли про тісний зв’язок Лесі Українки з Галичиною, зокрема з Іваном Франком. Про те, що перші твори, як і багато інших, друкувалися саме у Львові за підтримки І. Франка, М. Павлика, О. Маковея, а також Ф. Колесси і В. Гнатюка
Вірші Л. Українки декламували бібліотекарі  Інна Васечко, учениця школи №1 Вікторія Кондратьєва.  Пісні виконала студентка Львівської політехніки Оленка Колотило.  Невеличку сценку із життя Лесі Українки виконали бібліотекар Галина Стельмахролі мами) і Марічка Колішевська учениця школи №1 (Леся дитиною)
alt
Цікавою була доповідь членів районної «Просвіти» Зеновія Гаєцького, і Володимира Пацюрка про родину Косачів
В літературно-мистецькому вернісажі були використані відео-ролики за творами Лесі Українки, а також документальний фільм про її життя і творчість.
alt
Слід  Лесі Українки у Львовіце меморіальні таблиці на будинку Наукового товариства ім.. Т. Шевченка, на фасаді театру Заньківчан, театр ім.. Л. Українки, пам’ятник біля школи № 51 . 
Ніколи не будучи в Пустомитах свій слід  Леся залишила і на нашій землі.
Гринчук Ольга Омельянівна поділилась спогадами про виконання ролі Мавки і про те, що з 1953 року на сцені районного Народного дому впродовж багатьох років ставилась вистава Лесі Українки «Лісова пісня».
А ще стоїть на території школи в селі Горбачі погруддя  поетеси, врятоване громадою села від занепаду.
Так і стоїть Леся Українка на Пустомитівській земліпророчиця, сяйлива красуня нації, сучасниця наша Леся Українка.
Стоїмо і ми перед Лесею, як перед пречистою душею України.
alt

 

 

Інформація про роботу установ культури Пустомитівського району за І квартал 2015 року

 
Мережа установ культури району станом на 1 квітня 2015 року становить:
народних домів –  74: 1 районний народний дім, 4 – міських і 69 – сільських
бібліотек централізованої бібліотечної системи – 63,
– 26 колективів , які мають звання «народний» та « зразковий», 
Пустомитівська школа мистецтв
Оброшинська , Щирецька та Звенигородська дитячі музичні школи,
Музеї: історії давньоруського міста Звенигород, музей-садиба Устияновичів у с. Вовків, музей Пам’яті жертв сталінських репресій у селищі міського типу Щирець і музей підпільної типографії УПА «Криївка» у Лапаївському лісництві.
Робота установ культури району спрямована на як повніше задоволення потреб людини у розвитку своєї особистості, творчого потенціалу, збереження і примноження національного скарбуфольклору, збереження історико-культурної спадщини, естетичного виховання і навчання дітей, потреб у спілкуванні.
Особливий акцент у роботі закладів культурице робота з дітьми та молоддю, створення умов для їх духовного і творчого зростання та збагачення  на кращих зразках української та світової культури.
У дні Різдвяних свят у закладах культури району проводились різноманітні фольклорні та духовні  заходи : концерти  «На небі зірка ясна засяла», «Різдвяний зорепад», театралізовані вистави та ранки для дітей , фольклорні дійства,  конкурси сільських вертепів ,тематичні вечори з циклу «Україна колядує»  тощо. Ці заходи проводилися  як у приміщеннях народних домів,так і у храмах, і на сільських майданах . У районному Народному домі відбулося велике театралізоване свято «Вселенная веселися», в якому взяли участь кращі фольклорні колективи та вертепи району.  У церкві Успення Пресвятої Богородиці  ( м. Пустомити) відбувся різдвяний  концерт «Велика коляда», участь у якому  взяли народний хор «Родина» НД с.Чишки та зразковий духовий оркестру НД с.Ямпіль;
Заключне свято зимового фольклору  «Прощання з колядою» відбулося у багатьох народних домах , зокрема , у селах Звенигород, Оброшино , Чишки , В.Білка, Підберізці , Ставчани та ін.              
Народний камерний хор районного народного дому взяв участь в фестивалі «Велика коляда» у Львові
В обласному святі зимового фольклору « Ой, радуйся, земле», який проходив у Трускавці, успішно виступили народний фольклорний ансамбль «Гаївка» НД с. Чишки , народний хор «Обрій» НД с. Зимна Вода, народний лемківський хор «Радоцина» ,народний  вокальний ансамбль «Гомін» НД смт. Щирець.
Відбулися також масштабні святкування з нагоди проголошення Акту Злуки. «До гурту, братове , до Злуки…» під таким гаслом  до дня Соборності України  у закладах культури району відбулися тематичні вечори ,концерти, літературно-мистецькі заходи
З метою виховання підростаючого покоління на кращих зразках українського патріотизму  відбулася акціяСіченьмісяць української молоді” ,присвячена подвигу Героїв Крут та нинішнім героїчним вчинкам воїнів АТО.
До річниці трагічних подій на Майдані в закладах культури відбулися зустрічі з учасниками торічних подій, вечори спогадів,концерти-реквієми.
З великою любов’ю і шаною до Кобзаря в районі пройшли літературно-мистецькі вечори, композиції, тематичні  концерти, усні альманахи, години поезії , вистави за творами Тараса Шевченка, які  відбулися майже у всіх закладах культури району.
У районному народному домі з виставою «Мати-наймичка»  виступили аматори театрального мистецтва народного дому с. Чижиків
До 201 річниці  народження Т.Г. Шевченка відбувся обласний огляд-конкурс читців у Львівському обласному науково-методичному центрі м. Львова , де читець з смт Щирець Л. Хейлик здобула 2 місце , керівник народного художньо-просвітницького колективу С.Басюк – 3 місце , 2 місце серед аматорських просвітницьких колективів здобув народний театр «Оборіг « НД с. Оброшино. Дипломом нагороджено Миколу Свища , учасника колективу , за оригінальне музичне оформлення міні-вистави.
22 березня у м. Миколаєві відбувся обласний огляд-конкурс хорових колективів , приурочений  200-ій річниці від дня народження М.Вербицького, у якому взяли участь кращі хорові колективи нашого району, а саме: народна хорова капела «Галичани» Народного дому села Оброшино ( ІІ місце), зразковий дитячий хор «Поема» НД с. Оброшино ( І місце) народний камерний хор районного Народного домумісце), хор НД с. Зимна Вода ( ІІ місце)
Вже стало доброю традицією у дні Великого великоднього  посту те, що відділ культури , районний Народний дім проводять свято духовної пісні «Боже Великий єдиний» за участю світських та церковних хорів. Таке свято духовної  пісні  збирає велику кількість хорових,вокальних  колективів,відбулося в Народному домі у районному Народному домі, народних домах с. Зубра та  Підберізці.  У святі взяли участь більше 40-а хорових та вокальних колективів 
Пустомитівська ЦБС у першому кварталі поповнила свої фонди 358 примірниками літератури на суму 14565 грн. з яких 120 книг про життя С.Бандери було закуплено народним  депутатом України Б.Дубневичем, 159 книг надійшло від Львівської обласної наукової бібліотеки та Міжнародного фонду «Смолоскип» та 79 – подаровано читачами.
Відзначено у бібліотеках і ювілейні дати видатних українських письменників , діячів історії та борців за незалежність. Так , була проведена літературна година “ Я для тебе горів, український народе” ( 80р від д. н. В. Симоненка),літературна година « На Україну повернусь ,через роки через віки» (110р від дня народження Уласа Самчука) , інформаційне повідомлення « Іван Липа, письменник і людина « ( 150р від д. н. Івана Липи) ,книжково-ілюстративна виставка « Життя, покладене на вівтар незалежності» та  інформаційне повідомлення «Прометей українського здвигу» ( до 65-річчя з д. смерті Р. Шухевича) ,літературні читання « Хотіла б я піснею стати» ( до дня нар. Л. Українки,літературно-мистецький вернісаж « Нескорена»( 85р від д. Л. Костенко)- та ін..
Для читачівдітей були проведені літературні посиденьки «В країні Сонячних зайчиків» (до 85 років з дня народження Всеволода Нестайка) ,година спілкування « До рідного слова торкаюсь душею»( до Міжнародного дня рідної мови ),літературні читання « Хотіла б я піснею стати» ,година поезії « Я буду крізь сльози сміятись» – ( до дня нар. Л. Українки)
На відзначення 85-ї річниці з дня народження Ліни Костенко  у районній центральній бібліотеці була проведена літературна година « Поезіяце завжди неповторність» про  життя і творчість поетесибібліотекахфіліях сіл Будьків , Давидів, Миклашів, Оброшино та ін. було також проведено до  Всесвітнього дня поезії поетичний зорепад « Читаємо вірші українських поетів»(Л. Костенко)
Щоб зробити читання привабливим працівники , а коло шанувальників  книги ширшими  бібліотека в постійному  пошуку цікавих форм роботи.  Запам’ятовуються читачам щорічні традиційні Шевченківські читання, які проводили під назвою «Тарасе, знов перед тобою народ твій трепетно стоїть». 
В центральній районній бібліотеці традиційно діє любительське об’єднання самобутніх поеток «Дивослово» під назвою «Вічного кохання злет».
З 23-30 березня в бібліотеках системи пройшов Тиждень дитячої та юнацької книги «Читай, шануй, бережи книгу». Протягом тижня діяла книжкова виставка «Кожна книга відкрита для тебе». Було проведено анкетування читачів з юнацькою групою «Книга твій друг», організовано годину цікавих повідомлень «Цікаве про книгу», інформаційну годину «Чудова преса на всі інтереси», конкурс на кращий відгук на прочитану  книгу, вікторину «Твій друг книга» 
З метою підвищення фахової майстерності, протягом лютого місяця методичний відділ ЦРБ проводив майстер-клас  з працівниками бібліотеки, які не мають фахової освіти, були розроблені пам’ятки читачів, макети книжкових виставок, Шевченківські читання
Пустомитівська районна бібліотека створила блог, і всю цікаву інформацію ви зможете дізнатися на цій сторінці: Biblioteka-pustomyty.blogspot.com.
Як методичний центр для працівників району по обслуговуванню читачівдітей районна дитяча бібліотека протягом  лютого провела дні професійного спілкування з працівниками сільських філій Пустомитівської ЦБС під назвою «Зміни імідж своєї бібліотеки». Бібліотекарі мали змогу подивитися слайдову презентаціюНайбільші бібліотеки світу“, дізнатися, як змінюються бібліотеки, щоб іти в ногу з часом і не втратити своїх користувачів, прийняти участь у тренінгуПошук свого образу“.
Всю інформацію про роботу районної бібліотеки для дітей можна дізнатися на сторінках її блогу : knygkoviydim @ blogspot.com  та у соціальній мережі ВКонтакті: http : // vk.com / dity 47. 
Радують нас успіхи вихованців шкіл на всеукраїнських, обласних та районних конкурсах. Так, учні Пустомитівської  школи мистецтв Діана Глухова  (викладач І.Шуст) здобула 1 місце у номінації «вокальний жанр», Анастасія Редько  ( викладач Н.Дуць) в номінації « фортепіано» посіла ІІ місце на Всеукраїнському фестивалі серед дитячих мистецьких шкіл Фортеп’янний дует Г.Савка і М.Заяць завоювали Ш місце на ХІ Міжнародному музичному фестивалі ім.. Ісидора Вимера «Золота троянда». 
Учениця 4 класу  Козак Юлія (Щирецька ДМШ) брала участь в першому турі, а Пелех Ю( Пустомитівська ДМШ) , Максимчук Михайло Звенигородська ДМШ) , Пакош Олена та Багрій Ірина (Оброшинська ДМШ) нагороджені     дипломами   –у ІІ турі І-го обласного конкурсу юних піаністів імені Олега Криштальського,.
На обласному конкурсі  юних скрипалів Подоба Максим ( Оброшинська ДМШ ) одержав диплом.
Успішно виступили учні  шкіл на обласних оглядах-конкурсах виконавців гри на бандуріВ.Шалай ( Звенигородська ДМШ , диплом)
Роботи  вихованців  образотворчих відділів Пустомитівської школи мистецтв,Щирецької та  Оброшинської ДМШ  були відзначені на обласному конкурсі-виставці образотворчих і декоративних робіт «Просто небилиці», яка відбулася у Львівському Палаці мистецтв, виставці-конкурсі «Ялинкова прикраса» 
Творчі робота учнів  класу Бараняк  Маріанни (Щирецька ДМШ), Боднар Романи,Захари Галини, Смук Христини (Оброшинська ДМШ) нагороджені дипломами за участь в обласній виставці-конкурсі дитячого малюнку, приуроченій пам’яті ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.
Хореографічний ансамбль Звенигородської ДМШ «Барви дитинства» успішно виступив на  фестивалі «Дошколярик» у м.Львів.
Духовий оркестр Звенигородської ДМШ під час зимових свят виступав з концертами в різних установах і організаціях міста Львова , також у Львівських лікувальних закладах, де лікуються і проходять реабілітацію воїни АТО, а зібрані кошти ( 5 тисяч гривень)  юні музиканти передали на лікування поранених воїнів.