Участь дітей у виставі
«Білосніжка та семеро гномів» – це назва балету на 2 дії, яку 29 квітня 2017 року відвідали 38 осіб (22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 16 опікунів/піклувальників, батьків-вихователів). Служба у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації надала необхідну кількість квитків, і в супроводі працівника служби у справах дітей райдержадміністрації діти здійснили поїздку у м.Львів, відвідали один з найкращих театрів України і не тільки – Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.Крушильницької. Юні глядачі отримали багато позитивних вражень, вистава їм надзвичайно сподобалася. 
 
Участь в українсько-литовському семінарі
26-27 квітня 2017 року начальник відділу з питань профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей служби у справах дітей райдержадміністрації Алла Брода взяла участь в українсько-литовському семінарі «Ефективні технології профілактики соціального сирітства», який відбувся у м. Вільнюс (Литва). 
Мета семінару – виявлення й поширення передових технологій роботи з дітьми та сім’ями групи ризику з питань соціального сирітства; підвищення суспільної значимості діяльності з питань зміцнення сім’ї, захисту прав і законних інтересів дітей; підвищення мотивації фахівців даного напрямку діяльності. Від України участь в семінарі брали представники служб у справах дітей та спеціальних установ для дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, системи освіти і охорони здоров’я, які забезпечують профілактичну роботу з дітьми і сім’ями групи ризику з питань соціального сирітства.
 
Влаштування дітей 
28.04.2017 спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Г. Мастикаш-Панчишин спільно з Раковецьким сільським головою В.Солигою влаштовано в притулок для дітей служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації двох малолітніх дітей віком 5 та 8 років, жит. с. Хоросно, оскільки їх батьки неналежно виконують свої батьківські обов’язки, а старша дівчинка зазнала фізичного насилля зі сторони батька. На даний час службою вирішується питання щодо подальшого влаштування дітей, а тата дітей буде притягнуто до адміністративної відповідальності.
 
Відпрацювання щодо дотримання вимог пожежної безпеки
28.04.2017 року інспекторами Пустомитівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області за участю спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками Пустомитівської міської ради, фахівця із соціальної роботи Пустомитівського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, та спеціалістами Пустомитівського МЖКП було проведено відпрацювання Пустомитівської міської ради щодо попередження виникнення пожеж та загибелі на них людей.
Відпрацювання проводилося з метою попередження виникнення пожеж у регіоні, зменшення кількості травмованих і загиблих та мінімізації збитків від пожеж. 
Під час проведення відпрацювання було проведено лекції з учнями початкових класів Пустомитівських ЗОШ №1 та №2 І-ІІІ ст., щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Обстежено житлово-побутові умови проживання багатодітних сімей, неблагополучних сімей, одиноких та людей похилого віку, проведено бесіду щодо належного виконання батьківських обов’язків та ознайомлено з правилами безпечної поведінки та дотримання вимог пожежної безпеки.
 alt 
 
Придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених  батьківського  піклування  та осіб з їх числа
26.04.2017 начальником служби у справах дітей Пустомитівської  районної державної адміністрації Мотою В.І. та його заступником Щепанкевич І.І. було здійснено виїзд для огляду житла, яке в подальшому може  розглядатися як потенційне для придбання дітям, позбавленим батьківського  піклування, в рамках Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Пустомитівському районі на 2016-2018 роки. Житло – приватизована двокімнатна квартира загальною площею 36, 7 м.кв., житловою – 22, 6 м.кв., з усіма комунікаціями,  знаходиться на другому поверсі триповерхового житлового будинку в м.Пустомити. Після огляду житла дітьми та отримання їх згоди на його придбання, документи на дану квартиру будуть подані на засідання відповідної комісії райдержадміністрації.
 
Обстеження умов проживання
24.04.2017 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУНП України у Львівській області, Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, здійснено виїзди в населені пункти району, а саме: м.Пустомити, смт. Щирець та с. Лани з метою обстеження умов проживання дітей. Під час виїзду обстежено умови проживання 5 сімей, в яких виховується 11 дітей, про що складено відповідні акти. З батьками дітей, проведено профілактичні бесіди виховного характеру та попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність у разі неналежного виконання або ухиляння від виконання батьківських обов’язків. 
alt
Профорієнтаційний захід
24.04.2017 заступником начальника відділу Пустомитівського районного центру зайнятості за участю спеціаліста служби у справах дітей Пустомитівської районної державної адміністрації та соціального фахівця із соціальної роботи Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї. дітей та молоді у Пустомитівській ЗОШ №1 І-ІІІ ст. було проведено профорієнтаційний захід для учнів 10 класів. 
На заході розглядалися питання працевлаштування неповнолітніх, вибір професії та запропоновано перегляд відеороликів щодо варіантів вибору професії в сучасному суспільстві. Оскільки правильний вибір професії – це запорука майбутнього щасливого життя. Участь у заході взяло 50 осіб.
alt
 
Звіт за I квартал
Станом на 01.04.2017 на первинному обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування служби у справах дітей перебуває 119 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зі 119 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку виховуються: в сім’ях опікунів, піклувальників – 86 дітей; в прийомних сім’ях – 7 дітей; в дитячих будинках сімейного типу – 15 дітей; в закладах – 11 дітей.
За І квартал 2017 року на первинний облік дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування службою взято 5 дітей, які набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них влаштовано: в сім’ї громадян, під опіку/піклування – 4, в прийомну сім’ю -1.
Дітей даної категорії вчасно взято на первинний облік служби, надано їм правовий статус, заведено особові справи та інформацію про них внесено до єдиної інформаційно- аналітичної системи «Діти». 5- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування знято з первинного обліку у зв’язку із досягненням повноліття,- 5.
На території району проживає 22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службах у справах дітей інших районів (регіонів). 
Службою у справах дітей райдержадміністрації за І квартал 2017 року  скеровано 3 пари кандидатів в опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки–вихователі в Пустомитівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на навчання в опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки – вихователі. 
Працівниками відділу опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, усиновлення, запровадження сімейних форм виховання дітей ССД за І квартал 2017 року  здійснено 17 перевірок умов проживання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів/піклувальників, прийомних сім’ях, дитячому будинку сімейного типу, про що складено відповідні акти. Всі діти проживають в задовільних умовах. Опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі створили своїм підопічним сприятливі умови для їх життя, розвитку, виховання. Двічі на рік діти проходять медичні огляди. Опікуни цікавляться навчанням дітей, отримують державну соціальну допомогу на їх утримання. 
Станом на 01.04.2017 року  в Пустомитівському районі функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, та дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 5 дітей зазначеної категорії. 
В березні 2017 року створено прийомну сім’ю де було влаштовану одну дитину, позбавлену батьківського піклування, також одна прийомна сім’я припинила функціонувати  в Пустомитівськогому районі у зв’язку зі зміною місця проживання.  
Зі 119 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 17 дітей є власниками житла; 96 дітей мають житло на праві користування; 6 дітей не мають житла. 76 опікунів/піклувальників дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є призначені опікунами над житлом та майном дітей. Відповідальними за збереження житла та майна 6 дітей зазначеної категорії призначено родичів дітей, які не є їх опікунами/піклувальниками, відповідальними за збереження житла та майна ще 31 дитини зазначеної категорії призначено працівників органів місцевого самоврядування. Службою у справах дітей ведеться облік нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у якому зареєстровано 94 дітей. 
Пустомитівською районною державною адміністрацією розроблено районну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Пустомитівському районі на 2016 – 2018 роки. У 2017 році планується придбати житло для 6- х дітей зазначеної категорії. 
Службою у справах дітей райдержадміністрації ведеться облік дітей, які підлягають усиновленню та облік кандидатів в усиновлювачі. Так, станом на 01.04.2017 на місцевому обліку дітей, які підлягають усиновленню, перебуває 33 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і 11 кандидатів в усиновлювачі. Станом на 01.04.2017 року на території Пустомитівського району проживає 54 дітей  у 36 сім’ях усиновлювачів. За І квартал 2017  року року службою у справах дітей проведено 2 перевірки за умовами проживання та виховання 4 усиновлених дітей. За результатами перевірок складено відповідні звіти, з якими ознайомлені батьки. Фактів порушення прав усиновлених дітей службою у справах дітей не виявлено. Всі усиновлені діти проживають в задовільних умовах, сприятливих для їх життя, розвитку, виховання та навчання. За станом здоров’я дітей – практично всі здорові. Службою у справах дітей райдержадміністрації станом на 01.04.2016  надано 1 висновок  про можливість громадянам України бути усиновлювачами та підготовлено 2 довідки про продовження строку дії висновку про можливість бути усиновлювачами. 
Для забезпечення реалізації кожною дитиною права на виховання в сім’ї, зростання в безпечному сімейному оточенні розпорядженням голови Пустомитівської райдержадміністрації від 23.06.2014 № 252/0/5-14 затверджено план заходів з виконання у 2014-2016 роках Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року у Львівській області. Станом на 01.04.2017 року на обліку в Єдиному електронному банку даних дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебуває 43 дітей, з них: – 38 дитини, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків; – 4 дітей, відносно яких вчинено насилля в сім’ї, 1 дитина, яка систематично залишає місце постійного проживання. Протягом І кварталу поточного року на облік було поставлено 7 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків, знято з обліку 4 дитини (1 – у зв’язку із набуттям статусу, 3 – у зв’язку із зникненням підстав перебування на обліку). 
Вся інформація про підоблікових зберігається у єдиній інформаційній системі «Діти». На кожну дитину в електронному варіанті заведено обліково-статистичну картку. З метою забезпечення потреб дитини у процесі розвитку і виховання на дитину, що перебуває на обліку в службі у справах дітей, розроблено індивідуальний план соціального захисту, у якому зазначено основні проблеми та заходи на їх подолання. Вирішення зазначених проблем координується службою у справах дітей райдержадміністрації. 
Протягом І кварталу поточного року працівниками служби у справах дітей обстежено житлово-побутові умови проживання 13 неблагополучних сімей. За результатами обстеження складені відповідні акти. Спільно з інспекторами сектору ювенальної превенції Пустомитівського відділення поліції Франківського відділу поліції ГУ Національної поліції України у Львівській області проведено 8 профілактичних заходів (рейдів) “Вулиця”, “Підліток”, “Вокзал”, в ході яких було виявлено 5 дітей з вулиці (2 – вживали слабоалкогольні напої, 3 – палили тютюнові вироби), 5 батьків попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність щодо неналежного виконання батьківських обов’язків, інспекторами поліції складено 1 протокол щодо притягнення до адміністративної відповідальності продавця магазину в якому було виявлено порушення правил торгівлі спиртними та тютюновими виробами.
Протягом І кварталу поточного року організовано та проведено 1 засідання Координаційної ради з питань дітей районної державної адміністрації. 
Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з Пустомитівським районним центром зайнятості, Пустомитівським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, відділом освіти райдержадміністрації та сектором кримінальної міліції у справах дітей Пустомитівського РВ ГУМВС України у Львівській області укладено договір (08.01.2014) про співробітництво щодо забезпечення соціального захисту, законних прав, свобод, інтересів та сприяння зайнятості осіб у віці до 18 років, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З метою створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості неповнолітніх проводяться спільні заходи; так протягом кварталу здійснено 1 спільний захід в загальноосвітньому закладі району, під час якого проводилися профілактичні бесіди зі старшокласниками, в тому числі про трудову міграцію, торгівлю людьми та насилля в сім’ї. Представники служби у справах дітей райдержадміністрації приймали участь у 2 навчальних семінарах, які були організовані ГО “Центр “Жіночі перспективи”. 
Протягом кварталу працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з інспекторами Пустомитівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, соціальними робітниками Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких, непрацездатних громадян, фахівцями із соціальної роботи Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді було проведено відпрацювання у 4 сільських радах району з метою попередження виникнення пожеж у регіоні, зменшення кількості травмованих і загиблих, та мінімізації збитків від пожеж, під час проведення відпрацювання було обстежено житлово-побутові умови проживання багатодітних сімей, одиноких та людей похилого віку, проведено бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків та ознайомлено з правилами безпечної поведінки та дотримання вимог пожежної безпеки.
Також спеціалісти служби у справах дітей райдержадміністрації були залучені у різноманітних заходах (круглих столах, відкритих уроках) в загальноосвітніх закладах Путомитівського району. 
Відповідно до листів відділу освіти райдержадміністрації про учнів, які без поважних причин не відвідували навчальні заклади в Пустомитівському районі працівниками служби проводилися бесіди виховного характеру з дітьми та їх батьками (7 дітей з 6 сімей) з метою з’ясування причини пропусків уроків. У разі неявки батьків з дітьми здійснюються спільні виїзди з інспекторами сектору ювенальної превенції Пустомитівського відділення поліції Франківського відділу поліції ГУ Національної поліції України у Львівській області за місцем фактичного проживання учнів. Так у І кварталі було здійснено 2 спільних виїздів за місцем проживання сімей, про що складалися відповідні акти.
Протягом трьох місяців 2017 року проведено 12 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, на яких прийнято 68 рішень, підготовлено 63 проекти розпоряджень голови РДА. Забезпечено участь працівників служби у 44 судових засіданнях по цивільних та кримінальних справах. Розглянуто 19 письмових  звернень громадян.
 
28.03.2017 року працівники служби у справах дітей райдержадміністрації, Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інспектором сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУ НП у Львівській області  здійснили виїзд в с.Миколаїв та с. Городиславичі до сімей,  діти якої опинились у складних життєвих обставинах.
Під час виїздів обстежено умови проживання 6 дітей про, що складено відповідні акти, з батьками дітей проведено профілактичні бесіди і попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність у разі неналежного виконання або ухиляння від виконання батьківських обов’язків.
alt
 
22.03.2017 року інспекторами Пустомитівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області за участю спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівником Сокільницької сільської ради та працівником Пустомитівського районного центру соціальної центру для сім’ї дітей та молоді було проведено відпрацювання Сокільницької сільської ради Пустомитівського району щодо попередження виникнення пожеж та загибелі на них людей, зменшення кількості травмованих і загиблих, та мінімізації збитків від пожеж. 
Під час проведення відпрацювання було проведено лекцію з учнями початкових класів Сокільницької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І.Франка, щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Обстежено житлово-побутові умови проживання багатодітних сімей та сімей, діти яких опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації, проведено бесіду щодо належного виконання батьківських обов’язків та ознайомлено з правилами безпечної поведінки та дотримання вимог пожежної безпеки.
alt
 
Головою Пустомитівської районної державної адміністрації підписано розпорядження від 17.03.2017 №146 про створення прийомної сім’ї на базі родини Скородинської Оксани Михайлівни та Скородинського Володимира Ігоровича за адресою смт. Щирець Пустомитівського району, які взяли на виховання та проживання дитину, позбавлену батьківського піклування Гальчака Максима Романовича, 24.08.2005 року народження. В Пустомитівському районі функціонує 9 прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 
alt
 
15.03.2017 року працівниками сектору молоді та спорту райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУ НП у Львівській області та фахівцем із соціальної роботи Пустомитівського районного центру соціальний служб для сім’ї, дітей та молоді в смт. Щирець, с.Семенівка та м.Пустомити було проведено рейд з метою виявлення фактів продажу неповнолітнім особам тютюнових та алкогольних виробів.
Під час рейду з продавцями 15 торгових точок району проведено роз’яснювальну роботу щодо недопущення продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім особам. 
Також, неподалік Щирецької ЗОШ №1 І-ІІІ ст., в урочний час було виявлено трьох неповнолітніх, які курили. З ними спеціалісти служб провели профілактичні бесіди, а інспектором поліції складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності батьків неповнолітніх.
alt
 
Участь у тренінгу
09.03.2017 спеціаліст служби у справах дітей Пустомитівської районної державної адміністрації взяла участь у тренінгу – семінарі Громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» з впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в тому числі, дітьми, який відбувся в м. Пустомити, готельному комплексі «Озерний край».
У даному тренінгу взяли участь працівники служб у справах дітей, сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУНП України у Львівській області та працівники інтернатних закладів області.
На даному тренінгу розглядалися критерії для виявлення особи, яка постраждала від торгівлі людьми, нормативно-правова база з протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми в Україні, надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, основні принципи, компоненти.
alt
„Дитина чекає на Вас, врятуйте її від сирітської долі!”
Служба у справах дітей районної державної адміністрації подає інформацію про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути влаштовані до сімейних форм виховання таких як: усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного  типу.
Всіх громадян, яких зацікавить зазначена інформація про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служба у справах дітей Пустомитівської райдержадміністрації готова прийняти, вислухати, надати консультацію або роз’яснення. Знаходимося ми за адресою: 
м. Пустомити, вул. Паркова 2, (приміщення Пустомитівської ЗОШ №1) (03 230) 2-03-61 або 0680103527.
„Дитина чекає на Вас, врятуйте її від сирітської долі!”
 
Спільний захід
16.02.2017 року інспекторами Пустомитівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області за участю спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками Пісківської сільської ради, фахівця із соціальної роботи Пустомитівського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, соціального робітника Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких, непрацездатних громадян, інженера ТА ПАТ «Львівобленерго» Пустомитівський РЕМ та дільничного інспектора Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУНП України у Львівській області було проведено відпрацювання Пісківської сільської ради Пустомитівського району щодо попередження виникнення пожеж та загибелі на них людей.
Відпрацювання проводилося з метою попередження виникнення пожеж у регіоні, зменшення кількості травмованих і загиблих, та мінімізації збитків від пожеж
Обстежено житлово-побутові умови проживання багатодітних сімей, одиноких та людей похилого віку, проведено бесіду щодо належного виконання батьківських обов’язків та ознайомлено з правилами безпечної поведінки та дотримання вимог пожежної безпеки.
alt alt
 
14.02.2017 працівники служби у справах дітей райдержадміністрації і практичний психолог Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснили виїзд до Старосільської сільської ради. Під час виїзду спільно з представниками сільської ради, директором Будьківської ЗОШ І-ІІ ст. було обстежено умови проживання кризової сім’ї с.Будьків, дитина з якої на даний час перебуває в притулку для дітей служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації. В подальшому вирішуватиметься питання доцільності повернення малолітньої в біологічну сім’ю.  
 
Проведено обстеження сімей
03.02.2017 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУНП України у Львівській області здійснено виїзди в с.Горбачі та с.Лани, з метою обстеження умов проживання дітей, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей. Під час виїзду обстежено 2 сім’ї опікунів/піклувальників, в яких виховуються двоє дітей та сім’ю, яка опинилась в складних життєвих обставинах, в якій виховується четверо дітей. За результатами обстежень складено відповідні акти, а з багатодітною матір’ю проведено профілактичну бесіду, щодо неналежного виконання батьківських обов’язків.
alt alt
 
Про проведення рейду «Щодо заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім особам»
03.02.2017 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУ НП у Львівській області в м. Пустомити було проведено рейд «Профілактика щодо заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім особам». 
Під час проведення рейду було виявлено двох неповнолітніх, які придбали алкогольні напої в одному із магазинів міста. Працівниками служби у справах дітей проведено профілактичну бесіду із неповнолітніми щодо заборони вживання та купівлі алкогольних та тютюнових виробів.
Інспекторами поліції складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності продавця магазину.
 
25.01.2017 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації та  ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУ НП у Львівській області було здійснено виїзд в с. Хоросно до сімей, діти яких перебувають у складних життєвих обставинах, з метою обстеження умов проживання.
Під час виїзду обстежено умови проживання 4 сімей, в яких виховується 8 дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, про що складено відповідні акти, з батьками проведено профілактичні бесіди, щодо неналежного виконання батьківських обов’язків та складено 1 протокол про адміністративну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків. 

alt

 

Попередження виникнення пожеж

25.01.2017 року інспекторами Пустомитівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області за участю спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з інспектором військового обліку Давидівської сільської ради та соціальних робітників Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких, непрацездатних громадян було проведено відпрацювання Давидівської сільської ради Пустомитівського району щодо попередження виникнення пожеж та загибелі на них людей.
Відпрацювання проводилося з метою попередження виникнення пожеж у регіоні, зменшення кількості травмованих і загиблих, та мінімізації збитків від пожеж. 
Під час проведення відпрацювання було проведено лекцію з учнями початкових класів Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст., та з вихователями дошкільного закладу с.Давидів, щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Обстежено житлово-побутові умови проживання багатодітних сімей, одиноких та людей похилого віку, проведено бесіду щодо належного виконання батьківських обов’язків та ознайомлено з правилами безпечної поведінки та дотримання вимог пожежної безпеки.
alt alt

Виїзди в населенні пункти району

23.01.2017 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівником Пустомитівського бюро правової допомоги здійснено виїзди в населені пункти району, а саме: с. Оброшино, с. Малечковичі, с. Наварія, з метою обстеження умов проживання кризових сімей, та дітей, які перебувають на первинному обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 
Під час виїзду обстежено 5 сімей опікунів/піклувальників, усиновлювачів, кризових сімей, про що складено відповідні акти, з батьками проведено профілактичні бесіди, щодо неналежного виконання батьківських обов’язків, а працівником Бюро надано безоплатну первинну правову допомогу у вигляді юридичних консультацій.

alt

 
13.01.2017 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУНП України у Львівській області здійснено виїзди в населені пункти району, а саме: с.Оброшино, с.Зимна Вода, с.Конопниця з метою обстеження умов проживання дітей та з’ясування причин відсутності неповнолітніх в загальноосвітніх закладах району а також здійснено виїзд в с.Лани до сім’ї, де мати неналежно виконує батьківські обов’язки.
Під час виїзду обстежено умови проживання 5 сімей, в яких виховується 5 дітей, про що складено відповідні акти. З батьками дітей, проведено профілактичні бесіди виховного характеру та попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність у разі неналежного виконання або ухиляння від виконання батьківських обов’язків. 
 

Обстеження умов проживання сімей

20.12.2016 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУНП України у Львівській області здійснено виїзди в населені пункти району, а саме: с.Гончари, с.Борщовичі, с.Звенигород, с.Сороки-Львівські та с.Ямпіль з метою обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей Пустомитівської районної державної адміністрації . 
Під час виїзду обстежено умови проживання 13 сімей опікунів/піклувальників, неблагополучних, в яких виховується 24 дітей, про що складено відповідні акти. З батьками дітей, що перебувають на обліку, як діти, що опинились у складних життєвих обставинах, проведено профілактичні бесіди і попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність у разі неналежного виконання або ухиляння від виконання батьківських обов’язків. 
alt alt
 
24.11.2016 та 28.11.2016 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУ НП України у Львівській області здійснено виїзди в населені пункти району, а саме: смт. Щирець, с. Сокільники, с. Лани, с. Полянка з метою виявлення сімей діти, яких опинилися у складних життєвих обставинах.
Під час виїзду обстежено умови проживання 5 сімей, в яких виховується 13 дітей, що опинились в складних життєвих обставинах. За результатами обстеження складено відповідні акти, з батьками проведено профілактичні бесіди та складено 3 протоколи про адміністративну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.
 
Обстеження умов проживання сімей
11.11.2016 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУ НП України у Львівській області здійснено виїзди в населені пункти району, а саме: с. Шоломинь, с. Городиславичі, с. Звенигород, с. Давидів та с. Пасіки-Зубрицькі з метою обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей Пустомитівської райдержадміністрації. 
Під час виїзду обстежено умови проживання 9 сімей опікунів/піклувальників, неблагополучних, в яких виховується 13 дітей, про що складено відповідні акти. З батьками дітей, що перебувають на обліку як діти, що опинились у складних життєвих обставинах, проведено профілактичні бесіди і попереджено про адміністративну, кримінальну відповідальність у разі неналежного виконання ними  або ухиляння від виконання батьківських обов’язків. 
З метою проведення щорічної акції в Пустомитівському районі «16 днів проти насильства» з учнями Городиславицького НВК проведено лекторій про насилля в сім’ї над дітьми. Кількість учасників заходу – 27 дітей.
alt
В службу у справах дітей райдержадміністрації 29.07.2016 надійшла лист від ГО «Ла Страда-Україна», щодо вчинення психологічного та фізичного насильства матір’ю над двома малолітніми дітьми, які проживають та зареєстровані в с. Муроване. 
З метою з’ясування обставин вчинення насильства щодо малолітніх дітей спеціалістами служби у справах дітей райдержадміністрації та Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснили виїзд в с. Муроване. 
Під час виїзду з батьками малолітніх дітей проведено профілактичну бесіду щодо належного виконання батьківських обов’язків. Факт вчинення насильства над малолітніми дітьми не підтвердився.
 
26.07.2016 року працівники служби у справах дітей райдержадміністрації, Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУ НП у Львівській області здійснили виїзд в с. Полянка до сім’ї, діти якої перебувають у складних життєвих обставинах. Під час виїзду обстежено умови проживання дітей, про що складено відповідний акт, з матір’ю проведено профілактичну бесіду та складено протокол про адміністративну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків. 
 
Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»
Службою у справах дітей Пустомитівської районної державної адміністрації уже традиційно на початку навчального року було проведено протягом вересня-жовтня поточного року Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» в Пустомитівському районі з метою виявлення дітей шкільного віку, які неохоплені навчанням, соціального захисту прав та інтересів дітей, запобігання їх безпритульності та бездоглядності. 
Станом на 1 вересня 2016 року, загальна кількість дітей шкільного віку становить 11 421 особи. Службою у справах дітей райдержадміністрації під час проведення двох етапів Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» не було виявлено дітей, які не приступили до навчання, усі діти охопленні навчанням.
52 дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу в рамках щорічної акції «Готуємо дітей до школи» отримала шкільне приладдя від Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Рейди з метою виявлення учнів, які без поважних причин не відвідують занять в навчальних закладах проводяться систематично. 
 
Безпечні літні канікули
З метою попередження літнього травматизму під час літніх канікул та у зв’язку зі складною ситуацією в країні 07.06.2016 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інспектором сектору ювенальної превенції Пустомитівського ВП Франківського ВП ГУ НП у Львівській області було проведено профілактичну бесіду «Безпечні літні канікули» з учнями 1-5 класів Пустомитівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.
alt
 
Проща дітей в с. Новосілка
У Всесвітній День захисту дітей 1 червня 2016 відбулася Проща дітей із парафіяльних катехитичних шкіл Львівської Архиєпархії УГКЦ, загальноосвітніх шкіл Пустомитівського району та м. Львова. З’їзд дітей проходив у с. Новосілка, Пустомитівського району Львівської області.
Учасники прощі, в тому числі представники служби у справах дітей райдержадміністрації, сектору молоді та спорту райдержадміністрації взяли участь у пішій ході до храму святих мучеників Макавейських, де відбувся молебень до Христа Милосердного, чин благословення дітей, окроплення освяченою водою, проходження через двері Божого Милосердя, похід до джерела та дозвілля для дітей. 
У заході взяли участь приблизно 1500 осіб.
 alt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ІНФОРМАЦІЯ
служби у справах дітей Пустомитівської районної державної адміністрації
про проведену роботу за 9 місяців 2015 року
Станом на 01.10.2015 року на первинному обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування служби у справах дітей перебуває 128 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зі 128 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку виховуються: 
– в сім’ях опікунів, піклувальників – 96 дітей;
– в прийомних сім’ях – 6 дітей;
– в дитячих будинках сімейного типу – 15 дітей;
– в закладах –8 дітей ( 1 – ПТУ);
– в сім’ї родичів знайомих – 2 дітей. 
З початку 2015 року на первинний облік дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування службою поставлено 7 дітей, які набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 
– в сім’ї громадян, під опіку/піклування – 4; 
– в сім’ї родичів знайомих – 2;
– в ПТУ – 1.
Зазначених дітей вчасно взято на первинний облік служби, надано їм правовий статус, заведено особові справи та інформацію про них внесено до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти». 
15 дітей знято з первинного обліку у зв’язку із досягненням повноліття. На території району проживає 24 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службах у справах дітей інших районів (регіонів).
Службою у справах дітей райдержадміністрації скеровано 4 кандидатів в Пустомитівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на навчання в опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки – вихователі.  
Працівниками відділу опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, усиновлення, запровадження сімейних форм виховання дітей ССД протягом 2015 року здійснено 72 перевірок умов проживання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячому будинку сімейного типу, про що складено відповідні акти. Всі діти проживають в задовільних умовах. Опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі створили своїм підопічним сприятливі умови для їх життя, розвитку, виховання. Двічі на рік діти проходять медичні огляди. Опікуни цікавляться навчанням дітей, отримують державну соціальну допомогу на їх утримання.
Станом на 01.10.2015 в Пустомитівському районі функціонує 9 прийомних сімей, в яких виховується 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 6 дітей зазначеної категорії.
В липні 2015 року розпорядженням голови Пустомитівської районної державної адміністрації було створено прийомну сім’ю, куди було влаштовано на спільне проживання та виховання 4 дітей, позбавлених батьківського піклування.  
В серпні 2015 року, особа з числа дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який виховувався у прийомній сім’ї, вибула із неї, у зв’язку з досягненням граничного віку перебування в ПС.  
Зі 128 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
– власниками житла є 20 дітей;
– 99 дітей є користувачами житла;
– 9 дітей не мають жодного житла. 
65 опікунів/піклувальників дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є призначені опікунами над житлом дітей. За збереженням житла 25 дітей зазначеної категорії призначено працівників органів місцевого самоврядування.
Службою у справах дітей ведеться облік нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у якому зареєстровано 109 дітей. 
На виконання доручення голови Львівської обласної державної адміністрації від 29.03.2013 № 42/0/6-13 щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013 – 2015 роки Пустомитівською районною державною адміністрацією розроблено та затверджено на сесії Пустомитівської районної ради районну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Пустомитівському районі на 2013 – 2015 роки. Відповідно до заходів даної Програми заплановано  придбати для 3 осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування житло. На реалізацію даної Програми передбачено 50 тис. грн. з районного бюджету.
Службою у справах дітей райдержадміністрації ведеться облік дітей, які підлягають усиновленню та облік кандидатів в усиновлювачі. Так, станом на 01.10.2015 на місцевому обліку дітей, які підлягають усиновленню, перебуває 37 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і 8 кандидатів в усиновлювачі. 
Станом на 01.10.2015 року на території Пустомитівського району проживає 44 дитини у 30 сім’ях усиновлювачів. Протягом 2015 року службою у справах дітей проведено 16 перевірок за умовами проживання та виховання 16 усиновлених дітей. За результатами перевірок складено відповідні звіти, з якими ознайомлені батьки. Фактів порушення прав усиновлених дітей службою у справах дітей  не виявлено. Всі усиновлені діти проживають в задовільних умовах, сприятливих для їх життя, розвитку, виховання та навчання. За станом здоров’я дітей – практично всі здорові. 
У 2015 році одним з подружжя було усиновлено 1 дитину, (внутрісімейне усиновлення) та 1 усиновлення подружньою парою, громадянинами України.
Службою у справах дітей райдержадміністрації надано 7 висновків про можливість громадянам України бути усиновлювачами та підготовлено 4 висновки Пустомитівської районної державної адміністрації про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
Станом на 01.10.2015 року на обліку в Єдиному електронному банку даних дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебуває 34 дитини.
З них:
– 27 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків;
– 7 дітей, відносно яких вчинено насилля в сім’ї;
Вся інформація про підоблікових зберігається у єдиній інформаційній системі «Діти». На кожну дитину в електронному варіанті заведено обліково-статистичну картку. Всі діти, що перебувають на обліку, виховуються в сім’ях, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
З метою забезпечення потреб дитини у процесі розвитку і виховання на дитину, що перебуває на обліку в службі у справах дітей, розроблено індивідуальний план соціального захисту, у якому зазначено основні проблеми та заходи на їх подолання. Вирішення зазначених проблем координується службою у справах дітей.
Протягом 9 місяців поточного року׃
– працівниками служби у справах дітей обстежено житлово-побутові умови проживання 15 неблагополучних сімей;
– спільно з СКМСД Пустомитівського РВ ГУМВС України у Львівській області проведено 8 профілактичних заходів (рейдів) “Вулиця”, “Підліток”, “Вокзал”, в ході яких було виявлено 5 дітей (з вулиці) шкільного віку;
– 1 дитину влаштовано в притулок для дітей служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації, оскільки її мати ухиляється від виконання батьківських обов’язків;
– до адміністративної відповідальності притягнуто 3 батьків, які неналежно виконували батьківські обов’язки (з числа батьків, діти яких опинились у складних життєвих обставинах);
– ініційовано позбавлення батьківських прав  матері щодо 2 дітей;
Протягом 9 місяців 2015 року організовано та проведено 3 засідання Координаційної ради з питань дітей районної державної адміністрації.
У вересні поточного року проведено І етап Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок», в ході якого не було виявлено дітей, які б не приступили до навчання. 
Протягом 9 місяців 2015 року проведено 34 засідання Комісії з питань захисту прав дитини Пустомитівської райдержадміністрації, на яких прийнято   183  рішення, видано 167 розпоряджень, 9 висновків про доцільність позбавлення батьківських прав. Забезпечено участь працівників служби у   105 судових засіданнях.