Пустомитівський районний територіальний центр соціального обслуговування

розташований за адресою: м.Пустомити, вул.Грушевського,11
тел. 4-16-45
 Реквізити: ЄДРПОУ 22373150  МФО 825014 ГУДКСУ у Львівській обл. р/р 35410001006217
Пустомитівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) був створений на базі відділення соціальної допомоги в 1994 році рішенням сесії районної Ради.
Територіальний центр діє на підставі Положення, що затверджене розпорядженням голови Пустомитівської райдержадміністрації від 05.11.2010р. №809 і утримується за рахунок коштів, що виділяються із районного бюджету на соціальний захист населення, а також благодійних коштів підприємств, установ, приватних фірм.
Основним завданням територіального центру є виявлення одиноких непрацездатних громадян, інвалідів, які потребують соціально-побутового і медико-соціального обслуговування та допомоги, обстеження разом з представниками закладів охорони здоров”я, сільських Рад, громадських організацій їх матеріально-побутових умов проживання і визначення потреб в необхідності різних видів послуг.
Через свої підрозділи територіальний центр забезпечує якісне надання різних видів соціально-побутових, комунальних та медико-соціальних послуг непрацездатним громадянам відповідно до медичного висновку лікарів про ступінь втрати здатності до самообслуговування.
 
На даний час в територіальному центрі функціонують:
Відділення соціальної допомоги вдома
Відділення соціально-побутової адаптації
Відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги.
 
Основою роботи відділення соціальної допомоги вдома є робота соціальних робітників. На цих посадах працюють жінки. Бо тільки жінка призначена всім своїм єством вгамувати біль, дарувати любов, ніжність ласку і доброту знедоленим. Вони не тільки роблять все необхідне: миють, прибирають, доставляють продукти харчування, ліки, відвідують в лікарні, оформляють документи на отримання субсидії, допомагають в обробітку присадибних ділянок, проводять оформлення замовлень та організацію контролю за своєчасним і якісним наданням послуг підприємствами побуту, зв"язку, службами житлово-комунального господарства, а й вміють взяти чуже горе на свої плечі. Вони добрим словом лікують своїх підопічних. Бо спілкування, доброзичливе, чуйне ставленняце також ліки. Вони вселяють надію до життя і світлішають очі стареньких бабусь, коли  бачать свого соціального робітника.
За роботою соціальних робітників встановлено контроль. Згідно складеного графіку проводяться виїзди на місця по перевірці роботи соціальних робітників та доглядальників. Складаються довідки перевірки. В цьому році здійснено 32 перевірки. Добре поставлено питання обслуговування соціальними робітниками в селах Ставчани, Оборошино, Ямпіль, Зимній Воді, Давидові, Сокільниках, Щирці, Чишках, Милошовичах, Пустомитах та ін.
 
Відділенням соціальної допомоги постійно проводяться акції “Милосердя”. Активну участь в благодійних акціях приймають платники податків, підприємства, установи, окремі громадяни. Потрібно відмітити таких підприємців: з/у вапнових заводів (дир.Б.Янків), ПП “Продукти” в м.Пустомити (підприємець Троцун І.М.),  ПП “Успіх” (підприємець Н.Коман),  ПП “Хлібопродукти” в.м.Пустомити, Ставчанська сільська Рада (голова П.П.Панахид), Сокільницька сільська Рада (голова М.І.Криса),  ПП “Нагорянка” (дир.І.Є.Бабій) та ін.
Відділення соціальної допомоги постійно співпрацює з громадськими організаціями району як в плані надання матеріальної допомоги так і в плані отримання потрібної інформації : це в першу чергу з Товариством Червоного Хреста, спілкою політв’язнів, асоціацією інвалідів, районною опікунською Радою.
В районі діє волонтерський рух. В даний час нараховується 119 волонтерів, з числа учнівської молоді – 94 чол., із числа пенсіонерів – 25.
До відділення соціально-побутової адаптації належать робітник з обслуговування будівель і спорудробітник по ремонту взуття , медична сестра.
В терцентрі встановилась добра традиція вітати своїх підопічних з нагоди традиційних свят, урочистих подій та ювілейних дат. В 2012 році вітали з 102 річницею Петра Далика в с.Підбірці (нині вже покійного) та Сидір Магду Степанівну зі 100-річчям в с.Гринів. Все це висвітлюється в часописі “Голос народу”.
 
У відділення надання адресної натуральної допомоги  беруться на облік і обслуговування малозабезпечені громадяни, які відповідно до акту обстеження житлово-побутових умов проживання та сукупного доходу усіх членів сім”ї, потребують натуральної допомоги, тобто допомога продуктами харчування, вживаним одягом, взуттям та ін. Спільно із сільськими Радами проводиться робота по виявленню таких громадян та перевірка їх майнового стану.
Одним з важливих напрямків цього відділення є залучення позабюджетних коштів для різних видів допомог малозабезпеченим людям. Відкрито позабюджетний рахунок для підтримки соціально-незахищених верств населення. Відділенням постійно ведеться пошук спонсорів для надання адресної допомоги потребуючим. За кошти спонсорів закуповуються продукти харчування. Ці продуктові набори одержують громадяни, які перебувають у скрутному матеріальному становищі.
Відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги тісно співпрацює з благодійним фондом св.Володимира м.Львів, благодійним фондом “Світ для дітей” та приватними особами, дає змогу забезпечити благодійно потребуючих громадян одягом, взуттям , що були у вжитку, тощо.
На особливому рахунку в терцентрі особи, які пережили голодомор. Їх 7 осіб. Для цієї категорії громадян постійно виділяються продуктові набори, ліки, овочі на зиму. Постійно проводиться робота по підвищенню рівня соціально-побутового та медичного обслуговування усіх громадян. Виписано часопис “Голос народу”, “Пенсійний кур”єр”, “Благовіст”.
 
Територіальний центр забезпечений приміщенням, комп”ютерами, соціальні робітники забезпечені  велосипедами, спецодягом і всім необхідним для роботи.
 
Велику увагу приділяють і надають допомогу районна державна адміністрація (голова В.Є. Говенко) та голова районної Ради Віктор Васильович Бабій.
Територіальний центр тісно співпрацює з управлінням соціального захисту населення.

       2016 рік

 
1 жовтня Міжнародний день людей похилого віку
У цей день ми вшановуємо тих, хто став прикладом стійкості та життєвої мудрості, взірцем служіння народові та державі. Це свято  наших батьків, бабусь та  дідусів, які пронесли крізь своє життя нетлінні та невмирущі людські цінності, вірність рідній землі, зберегли для нащадків найкращі національні традиції, навчають нас долати труднощі та бути достойними своєї держави. Це свято, яке покликане привернути нашу  увагу  до потреб  старшого покоління, висловити їм повагу та вдячність.  Тож  бажаємо усім  Вам міцного здоров’я, тепла, сімейного затишку, довголіття та мирного неба!
 
ВОНИ ЗАСЛУЖИЛИ УВАГУ Й ЛЮДЯНІСТЬ
З ініціативи ООН щорічно 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку, щоб на належному рівні вшанувати літніх людей, віддати їм належну повагу, а, особливо, привернути до їх потреб увагу громадянського суспільства, державних органів, підприємств, комерційних і громадських організацій, релігійних громад, щоб вдосконалювати політику соціального захисту, а також соціальної реабілітації та відчуття ними повноцінного життя в громаді.
Багатьох з цих людей доля наділила важким хрестом самотності, невиліковними недугами чи каліцтвом. І ці люди, як ніхто, потребують товариського спілкування, емпатії, доброго слова, щирого співчуття, допомоги моральної, матеріальної та фізичної. А ще їм необхідно відчути, що вони потрібні суспільству, що вони є повноцінними членами його, що їхні болі та гризоти не є байдужими для суспільства в якому вони живуть.
Саме на створення таких умов і спрямована діяльність Пустомитівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). В Пустомитівському територіальному центрі соціального обслуговування функціонують три форми обслуговування:
відділення соціальної допомоги вдома;
відділення соціально-побутової адаптації;
відділення адресної грошової та натуральної допомоги.
Профілактичні медико-соціальні послуги надає медична сестра, вагому допомогу одиноким надають робітник з ремонту взуття та технік з дрібного ремонту покрівель і вікон.
В терцентрі встановилась добра традиція вітати своїх підопічних з нагоди традиційних свят, урочистих подій та ювілейних дат.  За перше півріччя 2016 привітали з 90-літтям 7-ох одиноких громадянок.
2016 року  терцентр надав соціальні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома 811 одиноким 91-м соціальним робітником. Працівники територіального центру, які надають соціальні  послуги, сумлінно  ставляться до виконання своїх   обов'язків,   поважають  гідність громадян,  не  допускають негуманні   чи  дискримінаційні  дії  щодо  громадян,  яких  вони обслуговують,  зберігають  в  таємниці інформацію, отриману під час виконання  своїх службових обов'язків, а також інформацію, що може бути використана проти зазначених громадян
У випадках, коли  одинокі громадяни потребують цілодобового стороннього догляду за їхньою згодою  оформляємо у Львівський геріатричний пансіонат по вул. Медової Печери 71. В 2016 році в пансіонат влаштовано 1 особу. Черги на поселення до будинку-інтернату немає.
Зараз ми активно готуємося до проведення Всеукраїнської акції «Милосердя». Нещодавно нами було закуплено для одиноких громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома 800 наборів продуктів (борошно, макарони, рис, гречка, цукор, олія та маргарин) на суму 129,5 тис. грн. Територіальний центр уже багато років співпрацює з фермерськими господарствами “Нагорянка” (керівник І.Є.Бабій) та “Малинівка” (керівник Вовк П.А.), які своєю благочинною діяльністю  завоювали любов і повагу у немічних людей, інвалідів адже вони допомагають протягом багатьох років забезпечити цю категорію людей овочами та картоплею на зиму.
Дуже важлива розвивати шанобливе ставлення, повагу та розуміння старших людей, одиноких та людей з особливими потребами в наших дітей та внуків. Велику справу робить освіта. В Пустомитівських, Семенівській, Ямпільській, Оброшинській, Давидівській, Ставчанській та Щирецькій школах проводяться уроки християнської етики, духовності, милосердя і організовується надання волонтерської допомоги одиноким непрацездатним громадянам.
Не повинні забувати про пенсіонерів і керівники підприємств, установ, організацій, на яких вони колись працювали. Адже своєю працею вони заслужили не тільки на мізерну пенсію а і на повагу та увагу.
Звертаємось до трудових колективів підприємств, організацій, установ, кооперативів, до громадських організацій, релігійних громад з проханням взяти активну участь у Всеукраїнській акції «Милосердя», надати посильну допомогу малозабезпеченим громадянам похилого віку.
Наші реквізити: р/р 31553301119947 ГУДКСУ у Львівській обл. МФО 825014 ЄДРПОУ 22373150.
З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку щиро вітаємо всіх зі святом, бажаємо міцного здоров’я, усіх людських гараздів, Божої ласки та постійної людської уваги.
          Володимир ТОМЧИШИН
                                                                     Директор територіального центру соціального обслуговування  
 

 

 

Акція «Великодний кошик»

У Пустомитівському районі традиційно пройшла благодійна акція «Великодній кошик», метою якої є привітання з Великоднем одиноких та малозабепечених громадян нашого району  та вручення їм пасхальних подарунків. Малозабезпечені громадяни отримали святкові дарунки від Пустомитівського територіального центру соціального обслуговування за підтримки  районної  влади та з допомогою спонсорів працівникам територіального центру  вдалося сформувати 835 продуктових наборів, також спонсори надали паски і 270 кг цитрусових
Враховуючи скрутне матеріальне становище малозабезпечених краян, а це, перш за все, інваліди, одинокі люди літнього віку, багатодітні сім'ї та переселенці,  Великодні подарунки стали дуже вчасними і доречними. Та найголовніше є те, що ці люди відчувають турботу і піклування, радість від спілкування, добре слово і щирі привітання, відчувають себе повноправними членами громадянського суспільства, що, безперечно, додасть їм святкового настрою

alt
 
Вшанування учасників ліквідації Чорнобильської аварії
26 квітня 1986 року сталась найбільша екологічна трагедія не тільки України, а й усього людствавибух на Чорнобильській АЕС. Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила понад 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме вони врятувати нас від справді серйозної катастрофисильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) подякував учасникам ліквідації Чорнобильської аварії, які перебувають на обслуговуванні у відділеннях територіального  центру за їхню самовіддану працю. Зокрема, працівники відвідали родину Кіпран.
Однією з перших в Пустомитівському районі на Чорнобильську трагедію відгукнулась Кіпран Марія Василівна, яка в той час працювала медичною сестрою в Пустомитівській районній поліклініці. Вона ще в травні 1986 року поїхала як доброволець на сім днів (оскільки такий термін давали через високий рівень радіації), однак пробула там 17 днів , бо не вистачало медичних спеціалістів. Не шкодувала ні часу ні здоров’я. Сьогодні Марія Василівна проживає разом з чоловіком Кіпраном Михайлом Михайловичем, майором ракетних військ у відставці, який у 2000 році переніс інсульт. Бог, на жаль, не обдарував їх дітьми, однак вони вже 52 роки разом і пережили як чимало щасливих днів так і важкі випробування. Вже понад сім років соціальні робітники Пустомитівського територіального центру надання соціальних послуг надають подружжю Кіпранів соціальні послуги оскільки перенесені хвороби не дають можливість самостійно вирішувати всі соціально-побутові проблеми. Пані Марія вдячна працівникам територіального центру за теплі людські стосунки, душевну  розраду та соціальні послуги.
Ми низько схиляємо голови і перед Марією Василівною та всіма ліквідаторами за збережені міста і села нашої України. Пам’ятаймо, ми покликані зберегти й покращувати наше довкілля а не руйнувати його.

alt
 

Вечір пам’яті Тараса Шевченка «Троянди Шевченкової любові»
11 березня в Пустомитівській центральній районній бібліотеці територіальний центр соціального обслуговування спільно з відділом обслуговування районної бібліотеки вечір спогадів про Тараса Шевченка.
Завідуюча відділом Васєчко Г.О. запропонувала тему «Троянди Шевченкової любові» про трагічні історії кохання поета. Ведучі працівники бібліотеки Задорожна О.З. та Жидачик Л.Я
розказували про перші дитячі захоплення Тараса Оксану та Дуню (польку з буремного Вільнюса), де Тарас відчув подих національно визвольного повстання 1830 року. Васєчко І.В. вдало доповнювала історію творами поета. На жаль, образи ідеальної жінки поета розбивалися об жорстоку реальність тогочасного суспільства, кланові та станові забобони
Коханнячи не найболючіша сторінка його долі, бо не мав він сімейного щастя, родинного тепла, хатинки, обсадженої садочком, як мріяв про те, не мав люблячої дружини, не було й діточок
Поет до останнього  подиху не переставав шукати ту одну єдину дівчину –дружину просту з народу. Не судилося..  Однак у віршах  поет прославив українських жінок і за красу і за доброту й за любов. Вірші «Лілея» й «Причинна» прочитала учасниця зустрічі Гринчук Ольга Омелянівна, яка ще в 50-ті роки грала у виставах за творами Тараса Шевченка. Всі присутні говорили , що мають вдома «Кобзар» і з приємністю перечитують його .
 

 

       Інформація
Пустомитівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
про проведену роботу у 2015 році
В Пустомитівському територіальному центрі соціального обслуговування функціонують три форми обслуговування:
відділення соціальної допомоги вдома;
відділення соціально-побутової адаптації;
відділення адресної грошової та натуральної допомоги.
Працюють медична сестра, робітник з ремонту взуття, технік з дрібного ремонту покрівель і вікон, які надають одиноким пенсіонерам, інвалідам безкоштовні послуги.
В територіальному центрі вітають своїх підопічних з державними та релігійними святами, урочистими подіями та до ювілейних дат. Проводиться спільна робота з районним товариством Червоного Хреста, районною асоціацією інвалідів, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спілкою політв’язнів, відділом у справах сім’ї та молоді. Задіяно до надання соціальних послуг 195 волонтерів.
За 2015 рік терцентр надавав соціальні послуги у відділенні соц. допомоги вдома 901 одиноким непрацездатним громадянам 92-ма соціальними робітниками
1.1. В районі діє один територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), протягом  2015 року створені два робочі місця соціального робітника у Скнилівській сільській раді. На сьогодні немає соціальних робітників у Жирівській, Гамаліївській та Чижиківській сільських радах. Число виявлених осіб, які потребують обслуговування – 25. Фактично обслуговуються відділенням соціальної допомоги  805 осіб в тому числі в місті – 130, в сільській місцевості – 675 осіб;  у відділенні соціально-побутової адаптації  – 1839 осіб; у відділенні натуральної та грошової допомоги – 680 осіб, інші підрозділи відсутні.
 
1.2. У зв’язку з тим, що район розташований близько від міста Львова, потреба у створенні стаціонарного відділення для постійного проживання немає. При потребі одиноких оформляємо в Львівський будинок-інтернат по вул. Медової Печери. В 2015 році в будинок влаштовано  три особи. Відмови потребуючих громадян від поселення до будинку-інтернату немає.
 
1.3. Потреби у створенні і розвитку спеціалізованих відділень соціальної допомоги вдома немає oскільки в районі не виявлено потребуючих в специфічних відділеннях.
 
1.4. У 2015 році терцентром вдосконалювалися нові види соціальних послуг, а саме: платні послуги ремонту взуття (розроблено і затверджено нові тарифи), працюють мультидисциплінарні команди  (зав. відділенням, медична сестра, робітник з біжучого ремонту).
 
1.5. У 2015 році провели три семінари з соціальними робітниками щодо змін в пенсійному законодавстві та щодо нового порядку оформлення субсидій і щодо надання інформаційно-розяснючої  інформації демобілізованим учасникам АТО та тимчасово переміщеним сім’ям з зони АТО та АР Крим.
  
1.6. Територіальний центр постійно співпрацює з громадськими організаціями району як в плані надання матеріальної допомоги так і в плані отримання потрібної інформації: це в першу чергу з Товариством Червоного Хреста, спілкою політв’язнів, асоціацією інвалідів, районною опікунською Радою. В Пустомитівській СШ №1 створено спільноту “Школа юних волонтерів”, в цій спільноті працює 29 активістів-волонтерів. Зараз в районі є 195 волонтерів, 10 пенсіонерів і 175 учнівської молоді та 10 осіб працездатного віку.
 
1.7. Матеріально-технічна база терцентру задовільна: терцентр забезпечений приміщенням, у 2015 році закуплено 2 комп’ютери, соціальні робітники забезпечені сумками, велосипедами, спецодягом.
 
1.8. Відділенням соціально-побутової адаптації організовано екскурсійні поїздки в музей-садибу родини Устияновичів село Вовків, та замками Львівщини і три круглі столи в районній бібліотеці присвячені Дню Конституції, здоровому способу життя і Дню незалежності.
 
1.9. Стан формування терцентром електронної та паперової бази даних щодо соціального обслуговування (надання соціальних послуг) запроваджено на 80%.
 
1.10. Протягом 2015 року до територіального центру звернулись 22 тимчасово-переселених осіб за вживаним одягом, які одержали в загальній кількості 65 шт. різного виду одягу  та білизни. А також роздано продуктові набори в кількості 16 шт. ( борошно, гречка, рис, макаронні вироби, олія, маргарин, цукор) і  20 шт. Великодніх пасок тимчасово переселеним, які проживають в с. Солонка (гот.*Катерина*), в с. Зимна Вода та смт. Щирець та Пустомитах.
Робота зі збору теплого одягу, взуття та продуктів харчування триває. Постійний соціальний супровід мешканцям із зони АТО, які проживають в готелі “Катерина” надають соціальні робітники терцентру.
 
1.11 Здійснюється соціальний супровід за 164 демобілізованими учасниками АТО, 10 сім’ями загиблих воїнів АТО та 3-х сімей загиблих “Небесної сотні”.  Надано інформацію про “Єдине вікно для учасників АТО” та про безкоштовну юридичну консультацію(Тел. 0683847640). Надано інформацію про можливість отримання матеріальної допомоги від депутата ВР Дубневича Б.В. від Пустомитівської РР. Демобілізованими учасниками АТО отримано грошову допомогу від депутата Верховної Ради Дубневича Б.В. – 68 осіб, від Пустомитівської РР – 145, отримано земельні ділянки  –  96 (57 під забудову, 39 під садівництво), грошову допомогу від с/р  – 51, отримали мат допомогу від області 127 осіб (381 тис.грн.), отримано статус учасника бойових дій – 155 осіб,   оздоровилися через районне УСЗН – 5 осіб, провели стоматологічне лікування – 4 особи.
 
2. Робота щодо поліпшення соціального захисту пенсіонерів, одиноких, непрацездатних громадян, багатодітних сімей знаходиться під постійним контролем Управління соціального захисту населення, районної Ради та РДА, вишукуються методи її удосконалення та покращення.
 
Директор терцентру                                                                                                                                    І.І. Кушнір