Пустомитівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молодіПРЦСССДМ(даліЦентр) є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у відповідній територіальній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами, Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту, Держсоцслужби, розпорядженнями районної державної адміністрації та рішеннями районної ради, наказами Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Основною метою діяльності центру є сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Основними принципами діяльності Центру є законність, дотримання і захист прав людини, системність, допустимість, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання допомоги, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Центр утворюється, реорганізовується та ліквідовується Пустомитівською районною державною адміністрацією і належить до сфери її управління.


Основними завданнями Центру є:

  • участь у виконанні загальнодержавних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю, зокрема забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики і реабілітації;
  • створення спеціалізованих формувань та забезпечення їх функціонування;
  • залучення громадськості до проведення роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, підтримка та розвиток волонтерського руху.

 

Центр:
1)    Проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, шляхом їх виявлення, обліку та вивчення потреб, планування та визначення методів допомоги, надання соціальних послуг, забезпечення за необхідності соціального супроводу.
2)    Сприяє розвитку та підтримці сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом:
пошуку та підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та направлення їх на навчання;
– навчання та підготовки кандидатів в опікуни та піклувальники за направленням служб у справах дітей;
– соціального супроводу прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу;
3)    Проводить у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій.
4)    Забезпечує проведення на належному рівні соціальної роботи, запобігає професійним ризикам шляхом організації навчання соціальних працівників, наставництва та професійної підтримки на робочому місці.
5)    Виконує інші функції відповідно до покладених на центр завдань.

 

Центр під час виконання покладених на нього завдань:
1)    Взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, а також фізичними особами.
2)    Сприяє громадським організаціям, іншим об’єднанням  громадян у реалізації соціально значущих ініціатив і проектів.
3)    Залучає благодійні організації, громадські організації, суб'єкти господарювання, які провадять підприємницьку діяльність, до розв’язання актуальних соціальних проблем сім’ї, дітей та молоді;
4)    Здійснює заходи щодо розроблення та поширення соціальної реклами та організації роботи із засобами масової інформації;
5)    Сприяє волонтерській діяльності у сфері надання соціальних послуг.
6)    Веде облік проведеної соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, готує статистичні звіти та інформаційно-аналітичні матеріали з питань, що належать до його компетенції.
7)    Проводить соціальні дослідження та опитування з метою визначення проблем сім’ї, дітей та молоді.
8)    Залучає міжнародну фінансову та технічну допомогу, міжнародні гранти, а також надає гуманітарну та іншу допомогу сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.