Костел святої Катерини у с. Зимна Вода (1612-1625 рр.)
altКостел збудований у 1612-1625 рр. на кошти ордену Єзуїтів. Вважається одним з найкращих творінь місцевих майстрів. Має риси ренесансної оборонної архітектури. Вирізняється чотирьохгранною баштою з двома рівнями бійниць з трьох її сторін, а також баштою на західному фасаді. Це кам’яна, однонавна, хрещата споруда під двоскатним дахом та з баштою на західному фасаді. Вона складається з прямокутної нави, напівкруглої апсиди та квадратної башти по осі головного входу. До північного та південного фасадів видовжених хорів примикають квадратна та прямокутна у плані каплиці, до південно-східногоневелике приміщення більш пізньої побудови. Головним висотним акцентом приміщення є чотиригранна башта. В її верхній частині з трьох сторін влаштовані на двох рівнях бійниці, що вказує на оборонний характер храму. Тепер це діючий храмХрам Святого Івана Богослова.
 
 
Костел Святого Миколая у с. Чишки (поч. XV ст. — 1774 р.) 
altКостел Святого Миколая був зведений в 1410 році під ім`я Всіх Святих місцевим шляхтичем Дмитровським. Спочатку костел побудували з дерева. Потім, в 1492 році, на місці дерев`яного храму виникло кам`яна споруда. За свою багатовікову історію храм незліченну кількість разів руйнувався і заново відбудовувався, правда, щоразу в новому вигляді. Свій нинішній вигляд костел Святого Миколая знайшов в 1774 році, його віддали на піклування греко-католицької церкви, і тепер він вірою і правдою служить місцевим греко-католикам.
 
 
 
Костел Вознесіння Діви Марії у с. Наварія (1626, 1760) з дзвiницею (1776)
altРимо-католицька парафія почала своє існування в місті Наварія в середині XVII століття. У 1618-1621 роках татари знищили у Наварії перший (дерев’яний) костел, споруджений наприкінці XVI – на початку XVII століть. У 1630 році пожежа знищила наступний дерев’яний храм, збудований коштом Е. Гумницької. У 1641-1645 роках було споруджено мурований костел (також за кошти Е. Гумницької).  У нього склалася непроста доля: храм кілька разів руйнували і знову відбудовували. Реконструкція в XVII столітті відбулася під керівництвом архітектора Бернарда Меретина. У 1766 році було споруджено дзвіницю за кошти та за проектом відомого львівського архітектора Петра Полейовського.  Архітектурний стиль будівлі – бароко. Дзвіниця і храм разом створюють гармонійний ансамбль, який є чудовою ілюстрацією Львівської архітектурної школи. У храмі розташований надгробний камінь його засновниці – Єлизавети Гумницька. Святиня у документах з давніх часів по, принаймні, 2011 рік була відома під титулом Успіння Пресвятої Діви Марії. Проте ще у XVII столітті вона стала санктуарієм св. Валентина, оскільки тут зберігались реліквії цього святого, а також особливо вшановувався образ св. Валентина, якому було присвячено бічний вівтар, що зберігся до нашого часу. Очевидно, саме тому і був змінений титул храму на св. Валентина.